Sobota, 4 kwietnia 2020

imieniny: Izydora, Wacława, Platona

RSS

Patrol

PILNE

Kaskadowy pomiar prędkości - dziś akcja policji

20.07.2018 14:36 | 1 komentarz | AgaKa

Dzisiaj od godziny 6.00 policjanci z wodzisławskiej drogówki prowadzą działania pk. "Kaskadowy pomiar prędkości". Mundurowi wykorzystają do akcji wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Pomiar prędkości będzie prowadzony na głównych ciągach komunikacyjnych województwa. Pamiętajmy, że przekraczanie dozwolonych prędkości jest wciąż jednym z głównych czynników wpływających na skutki zdarzeń drogowych.

Kaskadowy pomiar prędkości - dziś akcja policji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, ograniczenie liczby ofiar w wypadkach drogowych w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych a także eliminowanie brawurowo poruszających się po drodze kierowców zwiększających prędkość po minięciu punktu kontrolnego. W trakcie działań, policjanci będą też sprawdzać trzeźwość kierowców oraz obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa. Kaskadowe pomiary prędkości odbędą się na głównych ciągach komunikacyjnych graniczących z Rybnikiem, Raciborzem i Jastrzębiem Zdrój. Akcja potrwa do 22.00.

Policja apeluje  o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych aut. Warto zwolnić – lepiej dojechać później ale bezpiecznie!