Sobota, 7 grudnia 2019

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

Wybory na burmistrza w Pszowie. Krzysztof Jędrośka wycofuje się. Jaki ma powód?

17.07.2018 17:59 | 26 komentarzy | mak

Trudna sytuacja finansowa, w jakiej znalazł się Pszów, zaczyna wpływać na kształt jesiennych wyborów samorządowych. Krzysztof Jędrośka podjął decyzję, że nie będzie ubiegał się o fotel burmistrza miasta. Dlaczego?

Wybory na burmistrza w Pszowie. Krzysztof Jędrośka wycofuje się. Jaki ma powód?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka miesięcy temu Krzysztof Jędrośka - mieszkaniec Pszowa, który na co dzień pełni funkcję sekretarza miasta Rydułtowy - potwierdził, że zamierza wystartować w wyborach na burmistrza Pszowa (pisaliśmy o tym TUTAJ). Zmienił jednak decyzję.

Oświadczenie Krzysztofa Jędrośki - wyjaśnia, dlaczego podjął decyzję o wycofaniu się ze startu o urząd burmistrza Pszowa:

Jakiś czas temu zdecydowałem się kandydować na funkcję burmistrza Pszowa. Decyzja była głęboko przemyślana. Znam to miasto, bo przecież mieszkam w nim już od 12 lat. Mam swoją koncepcję na rozwój Pszowa - na wykorzystanie jego atrakcji i wielowiekowej historii. Mam doświadczenie i umiejętności kierownicze, które pozwolą na wprowadzenie tej koncepcji w życie. Pokazałem także, że potrafię działać i realizować swoje pomysły. Pszów odzyskałby swoją dawną renomę i atrakcyjność.

W ostatnim czasie zapadły jednak decyzje, które każą mi zweryfikować moje zamiary. Mowa oczywiście o konieczności zwrotu podatku od wyrobisk górniczych (wraz z odsetkami to około 19 mln zł). Kwota jest tak astronomiczna, że spowoduje na wiele lat poważną zapaść w rozwoju naszego miasta.

Jako że o potencjalnym zwrocie podatku wiadomo było już od pewnego czasu, zastanawiałem się nad możliwością wyjścia z kryzysu. Mam nawet konkretne pomysły. Do ich realizacji jest jednak potrzebne poparcie na wysokich szczeblach władzy – czyli poparcie władz powiatowych i centralnych Prawa i Sprawiedliwości.

Nie ukrywam, że o takie poparcie zabiegałem od pół roku. Ostatecznie jednak poparcia tego nie mam.

Wiem, że jeśli przyszły burmistrz Pszowa nie będzie miał poparcia Prawa i Sprawiedliwości, to następne 5 lat będzie dla tego miasta stracone.

Jako osoba odpowiedzialna postanowiłem w związku z tym wycofać się z kandydowania na burmistrza Pszowa.

Krzysztof Jędrośka