Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Perkusista Marcina Wyrostka na warsztatach w WCK

12.07.2018 08:55 | 0 komentarzy | kama

Krzysztof Nowakowski, perkusista Marcina Wyrostka, zabrał uczestników akcji „Lato w mieście z Wodzisławskim Centrum Kultury” w muzyczną podróż po Afryce, Karaibach i Tybecie, a także innych zakątkach świata.

Perkusista Marcina Wyrostka na warsztatach w WCK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Muzyk na co dzień współpracujący z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem poprowadził warsztaty perkusyjne w WCK. Opowiadał o roli rytmu w muzyce, pokazywał niecodzienne instrumenty muzyczne i sposób, w jaki się na nich gra. Uczestnicy wakacyjnej akcji mieli także możliwość zagrania m.in. na bongosach, kongach, tybetańskich talerzach i dzwonkach, a nawet bębnie oceanicznym naśladującym dźwięk morza.

- Dzieciaki były ciekawe i szczere. Widać było, że są zainteresowane tematem – mówi Krzysztof Nowakowski, absolwent Akademii Muzycznej na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Instrumentalista ma w swoim dorobku liczne koncerty w kraju i za granicą, a także współpracę z wieloma cenionymi artystami.

- To były bardzo wartościowe zajęcia. Krzysztof Nowakowski profesjonalnie wprowadził ich uczestników w świat oryginalnych instrumentów oraz rytmiki – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Dzisiejsze warsztaty perkusyjne to jedne z wielu atrakcji, jakie Wodzisławskie Centrum Kultury przygotowało w ramach akcji „Lato w mieście z WCK”. Kolejne propozycje zaplanowano na piątek, 13 lipca. Wtedy też można będzie wziąć udział w warsztatach plastycznych „Parada dzikich stworów”, a także zobaczyć animowany film „Niedoparki” w Kinie Pegaz. Szczegółowy program całej akcji dostępny jest na stronie internetowej www.wck.wodzislaw.pl