Sobota, 16 lutego 2019

imieniny: Danuty, Julianny, Daniela

RSS

Stowarzyszenie Przy Dziupli wygrało konkurs Tesco

11.07.2018 15:59 | 0 komentarzy | AgaKa

Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego "Dziupla" wygrała główną nagrodę w konkursie Tesco. Na projekt "Pływaj z nami" stowarzyszenie otrzyma 5000 złotych.

Stowarzyszenie Przy Dziupli wygrało konkurs Tesco
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Decydujesz, pomagamy

W IV edycji zrealizowanych zostanie łącznie 375 projektów w całej Polsce, 48 z nich w województwie śląskim. Program "Decydujesz, pomagamy" działa od 2016 roku i wspiera mieszkańców w działaniach na rzecz społeczności. Na jego potrzeby mapę Polski podzielono na regiony, w których realizowane są projekty społeczne. Tym razem nagrodzony został nie jeden, a trzy projekty z danego regionu (kolejno miejsca: 5000zł, 3000zł, 1000zł).

Dzięki głosom oddanym w programie "Decydujesz, pomagamy" przekazanych zostanie łącznie 1 125 000 zł.

Wyniki z naszego regionu:

1. 5 000 zł Stowarzyszenie Przy Dziupli

2. 3 000 zł Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne

3. 1 000 zł Raciborski Klub Tenisowy

O projekcie Stowarzyszenia Przy Dziupli

Aktywność fizyczna jest jednym z czynników wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka. Osoby pochodzące ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym ze względu na niepełnosprawność bądź uzależnienia najczęściej posiadają ograniczone środki finansowe, które uniemożliwiają udział w zajęciach dodatkowych. Zajęcia te ukierunkowane są na odkrycie oraz rozwój zainteresowań i pasji. Udział w projekcie umożliwi konkretnej grupie osób zdobycie nowych kompetencji, umiejętności i doświadczeń.

Jakie działania obejmuje projekt Dziupli?

W zakresie umiejętności: oswojenie ze środowiskiem wodnym, podstawowe czynności ruchowe w wodzie, opanowanie oddychania w wodzie, nauka leżenia na grzbiecie i piersiach, opanowanie poślizgów na grzbiecie i piersiach, proste skoki na nogi, nauczenie ruchów nóg do kraula na grzbiecie i piersiach. W zakresie motoryczności - kształtowanie koordynacyjnych zdolności motorycznych, kształtowanie siły z wykorzystaniem oporów wody, profilaktyka i korygowanie wad postawy, harmonijny rozwój ruchowy.

Jakie korzyści dzięki projektowi odniesie lokalna społeczność?

Zwiększając świadomość społeczną jak funkcjonują osoby z niepełnosprawnością chcemy doprowadzić do ich autentycznej akceptacji. Zajęcia niewątpliwie wpłyną na wzrost integracji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z innymi osobami. Udział w zajęciach odbywających się w miejscu publicznym daje możliwość oswajania się i doświadczania bezpośredniego kontaktu z osobami spoza dobrze znanego i akceptowanego przez dzieci obszaru.

W trakcie trwania projektu niezbędny będzie koszt przewozu uczestników projektu z miejsca wyznaczonego na pływalnię i z powrotem. Projekt będzie realizowany raz w tygodniu, czyli cztery razy w miesiącu. Całość obejmuje dwanaście spotkań. Na ten czas zostanie zawarta umowa z przewoźnikiem, który będzie dysponował autokarem na 30 uczestników.