Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

RSS

Patrol

Napad z nożem na dwunastolatka w Lyskach

19.06.2018 13:01 | 0 komentarzy | acz

Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Gaszowicach wspólnie z podległymi policjantami zatrzymali 28-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna grożąc użyciem noża zabrał 12-latkowi telefon komórkowy.

Napad z nożem na dwunastolatka w Lyskach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W miniony weekend dyżurny z komisariatu Policji w Gaszowicach otrzymał zgłoszenie o rozboju w rejonie sklepu w Lyskach. Interwencję niezwłocznie podjął patrol policji, a wraz z nimi Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Gaszowicach. Na miejscu zdarzenia pokrzywdzony – 12-letni chłopiec, przekazał interweniującym funkcjonariuszom, że chwilę wcześniej został napadnięty przez młodego mężczyznę, a agresor grożąc użyciem noża trzymanego w dłoni zabrał mu telefon komórkowy i uciekł.

Na podstawie przekazanego przez pokrzywdzonego rysopisu już po kilkunastu minutach policjanci wraz ze swoim przełożonym zatrzymali podejrzanego o rozbój. Okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie dwa noże oraz skradziony nastolatkowi telefon. Zatrzymanym okazało się 28-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Jeszcze tego samego dnia agresor został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd Rejonowy w Rybniku przychylił się do wniosku śledczych i aresztował podejrzanego na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi teraz mu kara do 12 lat więzienia.