Wtorek, 22 stycznia 2019

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Wodzisławskie Liceum podpisało umowę partnerską z Uniwersytetem Ekonomicznym

13.06.2018 15:28 | 0 komentarzy | AgaKa

4 czerwca br. w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych w Katowicach, odbyło się uroczyste podpisanie umów partnerskich Uniwersytetu Ekonomicznego z trzema szkołami ponadgimnazjalnymi z województwa śląskiego, wśród których znalazła się wodzisławska Jedynka.

Wodzisławskie Liceum podpisało umowę partnerską z Uniwersytetem Ekonomicznym
Powiat Wodzisławski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Umowę podpisał prorektor  UE  prof. dr hab. Sławomir Smyczek oraz dyrektor I LO Janina Rurek.

W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele uczniów II klasy matematyczno – informatycznej I LO: Mariusz Pyrk, Semir Sionek oraz Maciej Wiencis. 

Umowa zakłada przede wszystkim współpracę  I LO z Wydziałem Informatyki i Komunikacji, który kształci studentów w specjalnościach m. in. takich jak: biznes elektroniczny, inżynieria systemów informatycznych zarządzania, gry i aplikacje mobilne, dziennikarstwo ekonomiczne czy projektowanie komunikacji wizualnej.

Wydział Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach współpracuje z wybranymi szkołami ponadgimnazjalnymi w ramach programów, wspierających edukację zdolnych uczniów. Już od października br. wykładowcy uniwersyteccy będą prowadzili warsztaty  i wykłady zgodnie z opracowanym wspólnie harmonogramem zarówno na terenie Liceum, jak i na uniwersytecie. Umowa zakłada również wspomaganie nauczycieli we wprowadzaniu ciekawych i innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych i dydaktycznych.