Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Kultura

Czytanie łączy. Wiedzą o tym dzieci z Markowic

05.06.2018 14:40 | 0 komentarzy | ż

W raciborskiej bibliotece wystartował Tydzień Czytania Dzieciom - największe doroczne święto kampanii czytania, organizowane przez Fundację ABCXXI. Pierwsze spotkania odbyły się w filii w Markowicach. Rano, przedszkolakom czytał strażak ochotnik a popołudniu, na pikniku rodzinnym podsumowano konkurs „Od przedszkola do książkowego mola”.

Czytanie łączy. Wiedzą o tym dzieci z Markowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akcja odbywa się w tym roku pod hasłem „Czytanie łączy – polscy autorzy dzieciom”, dlatego gość porannego spotkania w bibliotece - Daniel Golec, strażak ochotnik OSP w Markowicach - przeczytał przedszkolakom opowiadanie Ewy Nowak „Strażak Lulek”. Następnie w trakcie luźnej rozmowy zostały omówione zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i w lesie podczas wakacyjnego wypoczynku.

Popołudniu z kolei zorganizowano przedszkolny piknik rodzinny. Jednym z licznych punktów programu było wspólne odczytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima przez mamy i babcie. Dzieci zostały także zaproszone do udziału w zajęciach plastycznych – każdy przedszkolak z pomocą opiekuna miał za zadanie utworzyć lokomotywę z wyciętych wcześniej puzzli.

W trakcie pikniku podsumowano także konkurs „Od przedszkola do książkowego mola”. Do zabawy czytelniczej zaproszone zostały dzieci przedszkolne, które w kwietniu i maju wypożyczały książeczki i zbierały punkty do legitymacji molowego czytelnika. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a pięć osób, które zdobyły najwięcej punków nagrody książkowe.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. ż