środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Patrol

Rozbój w biały dzień. Bandyta groził kobiecie nożem

03.05.2018 11:30 | 1 komentarz | żet

Rosły mężczyzna wszedł do budynku stacji paliw, grożąc nożem pracującej tam kobiecie zmusił ją do wydania pieniędzy, po czym zbiegł w kierunku Płoni.

Rozbój w biały dzień. Bandyta groził kobiecie nożem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 2 maja około godz. 16.00 na stacji paliw przy ul. Rybnickiej w Raciborzu. Zamaskowany mężczyzna zagroził kobiecie nożem, zabrał utarg i oddalił się w kierunku ulicy Szkolnej (Płonia).

Napastnik miał około 20 lat i 185 cm wzrostu. Ubrany był w jasne spodnie, ciemną bluzę, na twarzy miał chustę, a na głowie perukę.

Policjanci przystąpili do akcji natychmiast po zgłoszeniu przestępstwa. Patrole przeczesywały okolicę, w akcję poszukiwawczą zaangażowano również sprowadzonego z Rybnika psa tropiącego. Działania te nie przyniosły rezultatu. 

Świadkowie oraz osoby posiadające informacje, które mogą pomóc w ujęciu sprawcy, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Raciborzu (tel. 32 459 42 55). - Zwracamy się także do wszystkich kierowców, którzy tego dnia przejeżdżali ulicami Rybnicką i Szkolną, a w swoich samochodach mają zainstalowane urządzenie nagrywające obraz (kamery) o sprawdzenie zapisu i w razie ujawnienia nagrania opisanego powyżej zdarzenia o przekazanie informacji do wydziału kryminalnego raciborskiej komendy - informuje M. Szymański.