Czwartek, 24 stycznia 2019

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Nogami do przodu. Projekt Rymera wpadł w oko jednemu z najlepszych fotografów

17.04.2018 12:05 | 0 komentarzy | ż

KS Rymer chce przeciwdziałać i zwalczać patologie społeczne.

Nogami do przodu. Projekt Rymera wpadł w oko jednemu z najlepszych fotografów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tomasz Tomaszewski jest jednym z najlepszych polskich fotografów. Publikuje swoje zdjęcia w polskich oraz zagranicznych czasopismach, m.in. National Geographic Magazine, Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Elle, Vogue.

Niedawno, zainteresowawszy się projektem KS Rymer "Nogami do przodu" i przyjechał do rybnickiej dzielnicy Niedobczyce. – Jesteśmy zaszczyceni, że gościł u nas fotograf światowego formatu, który po rozmowie z naszą krajanką, Katarzyną Kaczmarczyk, postanowił nas odwiedzić i wykonać serię zdjęć - komentuje Mirosław Górka, prezes Rymera Rybnik.

Projekt "Nogami do przodu" zakłada cykl zajęć z dziećmi i młodzieżą w klubie i trzech szkołach na terenie Niedobczyc. Poprowadzi je m.in. znana psycholog Ewa Bigos. Tematem przewodnim jest przeciwdziałanie i zwalczanie narkomanii. Natomiast sama kampania jest wartością dodaną projektu, w której nie zostaną poniesione jakiekolwiek koszty.

Mirosław Górka powiedział nam, że Klub Sportowy chce ruszyć z kampanią daleko poza Rybnik. - Z takim nazwiskiem, jak Tomasz Tomaszewski możemy dotrzeć wszędzie. I na tym nam zależy - aby uświadamiać wszystkich dookoła, jak niebezpieczne są narkotyki i dopalacze - dodaje M. Górka.

Projekt jest współfinansoway przez Miasto Rybnik.