Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Nowiny Raciborskie piszą o sylwestrowym obłędzie

09.01.2018 09:32 | 4 komentarze | ma.w

Tygodnik pyta: kto zapanuje nad obłędem, jaki nawiedza miasto gdy wita ono Nowy Rok. Kanonada wystrzałów, panika u zwierząt, wystraszone dzieci i zdenerwowani dorośli. W dodatku w 2018 rok Racibórz wszedł jako wielki, posylwestrowy śmietnik. Pora poważnie potraktować ten rozrywkowy temat.

Nowiny Raciborskie piszą o sylwestrowym obłędzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy nie lepiej organizować Miejskiego Sylwestra z profesjonalnym pokazem, niekoniecznie opartym n fajerwerkach? Czy rozwiązaniem dla niekontrolowanej kanonady gdzie popadnie są wyznaczone strefy dla pokazów pirotechnicznych? Czy Racibórz dojrzał do zakazu prywatnych fajerwerków?

Ponadto w numerze:

  • Gdy był ordynatorem w Raciborzu rodziło się najwięcej dzieci. W 1983 roku padł rekord: 2500 tys. noworodków w szpitalu na Bema. Małomówny, powolny, wykazywał nonszalancję w ubiorze - tak wspominają doktora Andrzeja Majewskiego jego bliscy oraz osoby z nim pracujące. - Znanych lekarzy Raciborza opisuje Katarzyna Gruchot w cyklu Pionierzy Raciborskiej Służby Zdrowia.
  • Porządne dzieci rozbiły się na drzewie. Nowe fakty w smutnej i szokującej wieś Babice tragedii, która wydarzyła się na drodze przed świętami. Kim była 16-letnia dziewczyna, która zginęła w wypadku?
  • Starosta znów w sądzie. Prokurator nie zgadza się z wyrokiem raciborskiej temidy złożył odwołanie. Co ciekawe Ryszardowi Winiarskiemu też nie spodobało się rozstrzygnięcie i nadal będzie walczył o uniewinnienie od zarzutu fałszowania oświadczeń majątkowych.
  • Odchodzę, choć nie chcę - mógłby rzec komendant zawodowej straży pożarnej w Raciborzu. Strażacy z całego powiatu żałują, że tracą komendanta Jana Pawnika. Ten w lutym będzie emerytem. Nazwisko jego następcy wciąż pozostaje niewiadomą.
  • Wymieniliśmy 20 tematów, których urzędnikom nie udało się załatwić w zeszłym roku. Prezydent Lenk uruchomił swoje służby prasowe i rzecznik Leszek Iwulski przygotował 20 odpowiedzi na nasze uwagi.
  • Kopcący wieżowiec czyli jak Gościniec Iza na Ostrogu został symbolem raciborskiego smogu. Nowiny sprawdziły czy urzędnicy wiedzą dlaczego z komina dawnego hotelu ZEW wydobywają się kłęby trującego dymu i cała okolica, gdzie jest przedszkole i osiedle, musi je wdychać.
  • Czy nowemu komendantowi w Krzyżanowicach ułatwia pracę fakt, że mieszka w Tworkowie?
  • Maria Regina Kudla z Siedlisk choć ma 90 lat to jest gotowa lecieć n marsa.
  • Państwo Zielonkowie są jak chodząca encyklopedia Kobyli. Historyczne zacięcie małżonków ocali dzieje miejscowości od zapomnienia.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety