środa, 22 maja 2019

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Wodzisławski DPS ma nową windę

05.01.2018 08:35 | 0 komentarzy | AgaKa

Z końcem roku Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Wodzisławiu Śl.-Jedłowniku wzbogacił się o nową windę dla osób niepełnosprawnych.

Wodzisławski DPS ma nową windę
DPS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dobudowa windy do istniejącego zabytkowego budynku była możliwa dzięki wsparciu pozyskanemu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jak podkreśla dyrektor placówki s. Zuzanna Modelska, inwestycja była bardzo potrzebna. – Zainstalowanie windy w naszym DPS było inwestycją od dawna oczekiwaną i niezwykle potrzebną. Przyczyniło się ono do pełnego zlikwidowania barier architektonicznych w naszym DPS – podkreśla siostra.

Nowa winda pozwala na szybsze przemieszczenia się osób niepełnosprawnych, którym łatwej jest pokonać bariery architektoniczne, ułatwia pracę personelu oraz służb medycznych, a także daje możliwość pełniejszego korzystania z integracji społecznej w ramach terapii zajęciowej, która od tej pory jest dłuższa i pełniejsza.

Całkowity koszt zadania wyniósł 224 295,97 zł, w tym dofinansowanie z PFRON w kwocie 112 147,98 zł. – Otrzymanie dotacji z PFRON pozwoliło nam na przeznaczenie większych środków własnych na inne konieczne prace na terenie domu takie jak: malowanie pokoi, drobne remonty, zakup nowych mebli czy prace porządkowe w parku wokół placówki – podkreśla siostra dyrektor.

„Oficjalne” uruchomienie oraz poświęcenie nowej windy odbyło się tuż przed Bożym Narodzeniem. W spotkaniu wzięła udział m.in. odpowiedzialna za powiatową pomoc społeczną Janina Chlebik-Turek, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu rady powiatu Andrzej Kania, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. Irena Obiegły oraz ks. prob. Eugeniusz Króliczek.