środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Kolejki po deputaty. W Radlinie interweniowała straż miejska

25.10.2017 18:06 | 30 komentarzy | juk

Emeryci i renciści szturmują punkty, gdzie można składać wnioski po pieniądze za deputat węglowy. Chętnych po 10 tys. zł również nie brakowało dziś w Radlinie.

Kolejki po deputaty. W Radlinie interweniowała straż miejska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 24 października emeryci i renciści górniczy mogą składać wnioski o 10 tys. zł rekompensaty za deputaty węglowe. Odwiedziliśmy punkt przyjmowania wniosków w radlińskim Miejskim Ośrodku Kultury.

- Czekamy od rana, żeby złożyć wniosek. W deszczu, w zimnie i cały czas na stojąco - mówili zdenerwowani emeryci, którzy przyjechali z Żor, by móc złożyć wniosek w Radlinie. Sytuacja w radlińskim MOK-u była bardzo napięta. Szczególnie z powodu czasu otwarcia punktu. Złożyć wniosek można było od godz. 7.00 do 14.00.

Kolejka w radlińskim punkcie była już około godz. 7.00. Przed i po południu nie malała. Przed godz. 14.00 do MOK-u przyjechali radlińscy funkcjonariusze straży miejskiej. Po zamknięciu punktu grupa 30-osobowa "okupowała" wejście miejsca, gdzie składało się wnioski. Mieszkańcy regionu domagali się ich przyjęcia. - Stoimy tu od wielu godzin. Mamy swoje lata. Nie prosimy o wiele tylko 30 minut, aby nam, czyli tym którzy tutaj pozostali przyjęto wnioski - tłumaczyli.

Mimo nacisków mieszkańców nie udało im się niczego wskórać. - Panie, które przyjmują wnioski, nie dostały dyspozycji prezesa o możliwość dłuższej pracy. Dlatego nie mogą przyjąć naszych wniosków. Dzwoniłam, gdzie się dało, żeby dziś nasze wnioski w tym punkcie przyjęto. Niestety nie udało się - mówiła rozżalona sytuacją Lidia. Funkcjonariusze straży miejskiej odprowadzili do drzwi wyjściowych zdenerwowanych mieszkańców.

Więcej o sprawie w najbliższym wydaniu Nowin Wodzisławskich

Od czwartku (26.10) czynne będą w Radlinie dwa punkty odbioru wniosków:

- Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie (hol główny, w godz. 7.00-14.00)
- była stolarnia na KWK ROW Ruch Marcel (w godz. 8.00-20.00).