Sobota, 18 stycznia 2020

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Chór „Jadwiga” na warsztatach u południowych sąsiadów

18.10.2017 07:02 | 0 komentarzy | kama

Spotkanie wyjazdowe z udziałem chóru „Jadwiga” z Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz zespołu śpiewaczego ze Stowarzyszenia Śpiewaczego Ostrawskich Nauczycielek było okazją do wspólnej pracy warsztatowej nad repertuarem śpiewnika polsko-czeskiego pogranicza.

 Chór „Jadwiga” na warsztatach u południowych sąsiadów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas trzydniowego pobytu w Małej Moravce w dniach 13-15 października, zespoły uczyły się wzajemnie od siebie ludowych pieśni, poznając ich słowa i melodie oraz związane z nimi lokalne tradycje. Oprócz włączenia do repertuaru pieśni z sąsiedniego kraju, dyrygenci mogli porównać metodykę prowadzenia zespołów chóralnych po obu stronach granicy, wymienić się doświadczeniami i zintegrować się podczas wspólnych prób prowadzonych przemiennie przez polskiego i czeskiego dyrygenta.

Ponadto, grupy miały okazję zaprezentować się przed czeską publicznością podczas koncertu w Centrum Kultury i Edukacji STRZECHA w Vrbně pod Pradziadem.

W czasie wolnym grupa polsko-czeska zwiedzała okoliczne atrakcje turystyczne m.in. Zamek w Bruntalu i wędrowała wspólnie jednym z piękniejszych szlaków w czeskich Jesenikach, prowadzących na szczyt Pradziada.

Projekt „Śląska muzyka” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP „Przekraczamy Granice”

foto. Ireneusz Górecki