Czwartek, 6 sierpnia 2020

imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

RSS

Na rowerze można zwiedzić świat

11.08.2017 11:00 | 0 komentarzy | ż

W co się ubrać? Gdzie spać? Co jeść i pić? Gościem kolejnych zajęć w ramach „Lata z biblioteką” był autor „Podręcznika przygody rowerowej”, dwukrotny laureat nagrody Travelera magazynu „National Geographic” – Robb Maciąg, który wspólnie świętował z młodymi raciborzanami Dzień Roweru.

Na rowerze można zwiedzić świat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miłośnik podróżowania na dwóch kółkach przywiózł do biblioteki szereg przydatnych akcesoriów m.in. sakwy, apteczkę czy bukłaki i filtry do wody a w specjalnej prezentacji multimedialnej pokazał slajdy z rowerowych wypraw po Chinach czy Pakistanie. Spotkanie miało formę warsztatową, dlatego na końcu dzieci miały za zadanie narysować mapę swojego miejsca zamieszkania, uzupełnić rowerowe sakwy najbardziej przydatnymi rzeczami czy przygotować kolorowe rowerowe wstążki.

Wykorzystując piękną letnią aurę, uczestnicy spędzili resztę zajęć na podwórku przed biblioteką gdzie m.in. ćwiczyli równowagę na linie slackline i wzięli udział w „wodnej sztafecie” z niespodziankami.

Kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek 17 sierpnia o godz. 11.00. Tym razem organizatorzy zapraszają na Dzień Muzeum.

źródło: MiPBP w Raciborzu