Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Patrol

Przywiązali psy do stołu i pojechali na wczasy

03.08.2017 11:55 | 1 komentarz | acz

Mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn wyjechali na kilka dni żeby wypocząć, zostawiając w mieszkaniu psy i koty bez opieki. 

Przywiązali psy do stołu i pojechali na wczasy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj wieczorem, policjanci z komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach otrzymali informację o zwierzętach pozostawionych w mieszkaniu bez opieki. Z informacji przekazanej przez osobę zgłaszającą wynikało, że ich właściciele wyjechali na kilka dni. W mieszkaniu miały znajdować się psy i koty. Policjanci pojechali pod wskazany adres. Przez zamknięte drzwi słyszeli szczekanie i ujadanie psów oraz miuczenie kotów.

W związku z brakiem możliwości kontaktu z właścicielami mieszkania, w celu sprawdzenia w jakim stanie są zwierzęta, policjanci podjęli decyzję o wejściu do mieszkania. Wewnątrz panował nieporządek, a na podłodze znajdowały się zwierzęce odchody. W mieszkaniu było bardzo gorąco. W jednym z pokoi policjanci znaleźli cztery koty. W kolejnym pomieszczeniu znajdowały się dwa psy. Były przywiązane smyczami do nóg stołu. Zwierzęta były agresywne i nie pozwalały się do siebie zbliżyć. W pomieszczeniu nie było misek z wodą ani jedzeniem. Policjanci napoili i nakarmili zwierzęta.

Psy i koty trafiły do schroniska dla zwierząt. Śledczy z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach prowadzą postępowanie w sprawie znęcania nad zwierzętami, bowiem czyn nosi znamiona przestępstwa określonego przepisami ustawy o ochronie zwierząt. Za to przestępstwo grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.