Wtorek, 19 czerwca 2018

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Festyn rodzinny z piłkarskimi zmaganiami w Tworkowie

16.07.2017 11:10 | 0 komentarzy | eos

W Tworkowie trwa dwudniowy Festyn Rodzinny. Podczas imprezy już po raz drugi zmierzyły się reprezentacje przedsiębiorstw gminy Krzyżanowice rozgrywając emocjonujące mecze piłkarskie w dwóch grupach.

Festyn rodzinny z piłkarskimi zmaganiami w Tworkowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na stadionie miejscowego LKS stoczono zacięte pojedynki o Puchar Sołtysa Tworkowa, a rozgrywkom towarzyszyła dobra zabawa i całkiem niezła pogoda.

Już pierwszego dnia festynu mieszkańcy gminy mogli nie tylko kibicować zawodnikom ośmiu drużyn, ale także spędzić mile czas racząc się potrawami z grilla, grochówką i pysznymi słodkościami, a także dobrze bawiąc się podczas zorganizowanej zabawy tanecznej.

Najważniejszym momentem spotkania było wręczenie pucharów zwycięzcom rozgrywek na murawie, przez sołtysa Andrzeja Bulendę. Tegorocznym liderem turnieju został team tworkowskiego Lex Baru, który w walce z LKS Tworków o I miejsce zremisował 1:1, a o zwycięstwie przesadziły rzuty karne. Na trzeciej pozycji uplasował się ubiegłoroczny mistrz – firma Safer, która pokonała swego przeciwnika – firmę Pro-Gips 2:0. Pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju otrzymali natomiast zawodnicy z firm: Marco, OSP Tworków, Kolos z Tworkowa, Gregorbau.

– Jeśli nie byłoby firm nie byłoby miejsc pracy, jeśli nie byłoby miejsc pracy nie byłoby ludzi w naszej miejscowości, którzy chcieliby się tu budować i tworzyć naszą społeczność. To festyn familijny, jesteśmy jedną wielką rodziną – podkreślił dziękując firmom i ich szefom za udział w turnieju sołtys Andrzej Bulenda.

Na pomysł takiej imprezy w ubiegłym roku wpadł prezes LKS Tworków Marian Bartosz. Dziś przyciąga całe rodziny, a dla dzieci przygotowano nawet zamek dmuchany, którego w ubiegłym roku nie udało się ustawić ze względu na brzydką pogodę. Co więcej, większość przedsiębiorstw wystawiła swe drużyny w pięknych firmowych strojach. Prezes Marian Bartosz obiecuje, że przy zapale do działania całego zarządu, zarówno festyn, jak i turniej piłkarski będzie miał swą kontynuację w następnych latach.

Dziś, w niedzielne popołudnie mieszkańców gminy Krzyżanowice czekają na tworkowskim boisku LKS kolejne atrakcje, m.in. miecz towarzyski LKS Tworków – LKS Studzienna, pokazy Taekwondo oraz występy młodych talentów z Tworkowa.

Wyniki turnieju piłkarskiego firm: Gregorbau - Kolos 0:1; Marco - Lex-Bar 0:1; Pro-Gips - LKS Tworków 0:1; OSP Tworków - Safer 1:1; Kolos - LKS Tworków 0:1; Lex-Bar - Safer 0:0; Gregorbau - Pro-Gips 0:0; Marco - OSP Tworków 0:0; Pro-Gips - Kolos 3:1; OSP Tworków - Lex-Bar 0:2; LKS Tworków - Gregorbau 0:1; Safer - Marco 1:0.