Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

Papiery do kariery, czyli Erasmus+ Bus w Raciborzu

14.03.2017 13:01 | 0 komentarzy | ż

Szósta wyprawa Erasmus+ Busa za nami. Mobilni eksperci FRSE, Narodowej Agencji Programu Erasmus+ 10 marca odwiedzili Racibórz w województwie śląskim, gdzie spotkali się z lokalnymi liderami.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Raciborzu przedstawiono ofertę programów Erasmus+ Edukacja szkolna, Erasmus+ Sport oraz Europass. Ponadto dla młodzieży zostały przeprowadzone specjalne lekcje pt. „Papiery do kariery”. Mobilnych ekspertów na Śląsk zaprosiło starostwo powiatowe w Raciborzu.

– Skorzystaliśmy z tej możliwości, ponieważ chcieliśmy dowiedzieć się, jak wygląda oferta programu Erasmus+ w obecnej perspektywie finansowej – wyjaśniał Justyna Szynlder reprezentująca starostwo.

Podczas spotkania zostały również zaprezentowane przykłady interesujących projektów edukacyjnych, które zrealizowała Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Raciborzu. – Dzięki temu, że lata temu zaangażowaliśmy się w takie przedsięwzięcia, dziś możemy pochwalić się wieloma efektami. Wypracowaliśmy np. scenariusze lekcji i karty pracy nauczycieli – powiedziała podczas spotkania Beata Stępień, dyrektorka placówki. Jednym z projektów, jaki szkoła zrealizowała, jest inicjatywa zatytułowana „My healthy lifestyle guide”. Jej główne cele to poszerzenie wiedzy na temat profilaktyki zdrowia, nabywanie umiejętności radzenia sobie ze stresem, zapobieganie otyłości oraz poszukiwanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. To nie jedyne przedsięwzięcie tego typu, które zostało zrealizowane w regionie. W latach 2014-2016 w ramach programu Erasmus+ zostało dofinansowanych 15 projektów edukacyjnych z powiatu raciborskiego.

„Erasmus+ Bus” to nowa propozycja Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Projekt wystartował w styczniu 2017 r. i wpisuje się w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń związanych z obchodami 30-lecia działania programu Erasmus. Podczas spotkań eksperci przybliżają priorytety programu, zachęcają do indywidualnych konsultacji oraz pokazują, jak upowszechniać rezultaty projektów edukacyjnych. We wszystkich spotkaniach weźmie udział ok. trzech tysięcy lokalnych liderów oraz przedstawicieli instytucji edukacyjnych. Do tej pory mobilni eksperci odwiedzili Warszawę, Orzysz, Golub-Dobrzyń oraz Ostrów Mazowiecką, Skałę i Racibórz. W sumie Erasmus+ Bus pokonał już ponad 2300 km!

Zdjęcia TUTAJ.

źródło: Narodowa Agencja Programu Erasmus+