Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Mniej porodów w szpitalu powiatowym

12.03.2017 07:00 | 13 komentarzy | mak

Od 1 listopada ubiegłego roku porodówka w Rydułtowach nie działa. Najpierw oddział został zawieszony, ponieważ z pracy odeszli lekarze. Teraz oddział został już formalnie przeniesiony i połączony z porodówką w Wodzisławiu.

Mniej porodów w szpitalu powiatowym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprawdziliśmy, jak kształtuje się liczba porodów, odkąd nie działa rydułtowska porodówka. Pod lupę wzięliśmy dane, które dzieli roczny odstęp czasu.

W listopadzie 2015 r., czyli kiedy funkcjonowały jeszcze dwa oddziały ginekologiczno–położnicze, były 132 porody (45 w Wodzisławiu i 87 w Rydułtowach), w grudniu 2015 r. było 129 porodów (37 w Wodzisławiu i 92 w Rydułtowach), w styczniu 2016 r. były 122 porody (47 w Wodzisławiu i 75 w Rydułtowach).

A jak jest obecnie?  W listopadzie ubiegłego roku w Wodzisławiu było 67 porodów, w grudniu ubiegłego roku – 79 porodów, a w styczniu tego roku – 86 porodów.

Z tych danych wynika, że po połączeniu oddziałów liczba porodów w szpitalu powiatowym spadła choć tendencja jest rosnąca. – Natomiast widzimy wyraźny progres, jeśli chodzi o liczbę porodów w samym Wodzisławiu – komentuje wicestarosta Grzegorz Kamiński.

Wicestarosta dodaje, że w połowie lutego udało się pozyskać nowego ginekologa. Lekarz został zatrudniony na porodówce w Wodzisławiu.

(mak)

Ludzie:

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Wicerastosta wodzisławski