Wtorek, 27 października 2020

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Patrol

Uważaj na swojego Facebooka! Coraz więcej spraw w raciborskiej policji

24.02.2017 11:47 | 0 komentarzy | żet

Raciborscy policjanci otrzymują zgłoszenia o włamaniach na konta użytkowników w portalach społecznościowych. Po złożeniu wniosku o ściganie funkcjonariusze zobligowani są do wszczęcia dochodzenia.

Uważaj na swojego Facebooka! Coraz więcej spraw w raciborskiej policji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprawcą najczęściej osoba bliska

Pamiętajmy! Przestępstwo włamania się na czyjeś dowolnego rodzaju konto internetowe jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Jeśli więc zauważyliśmy, że ktoś uzyskał dostęp do naszej skrzynki, warto poinformować policję i szukać przestępcy. Należy jednak mieć świadomość, że w przypadku tego typu przestępstwa sprawcą może okazać się osoba bliska, kolega czy koleżanka.

Facebook radzi

Portal Facebook na swojej stronie radzi, jak uniknąć problemów z łamaniem zabezpieczeń prywatności. Rejestrując się, wpisz swoje imię, nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu, adres e-mail. W ustawieniach „prywatności” zaznacz, kto może widzieć te informacje. Zawsze wylogowuj się z obcych komputerów, stwórz niepowtarzalne, „silne” hasło, korzystaj z programu antywirusowego. Nigdy nie klikaj w podejrzane linki, nawet te przesłane przez znajomych.

źródło: KPP Racibórz, fot. simon stratford/sxc.hu