Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Kultura

Myszka Miki, Merida Waleczna i Pocahontas na balu w bibliotece

27.01.2017 12:33 | 0 komentarzy | żet

Bal przebierańców kończy tegoroczną edycję "Ferii z biblioteką". W ciągu dwóch tygodni dzieci wzięły udział w ciekawych warsztach, spotkaniach i wycieczkach.

Myszka Miki, Merida Waleczna i Pocahontas na balu w bibliotece
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Każdego dnia na zajęciach organizowanych w ramach "Ferii z biblioteką" bawiło się około 50 dzieci. To nieco mniej niż w latach poprzednich. - Myślę, że spowodowane to jest tym, że rodzice mają więcej pieniędzy dzięki 500+ i mogą zabierać dzieci na prawdziwe wakacje, czyli wyjeżdżać z nimi w góry, wysłać je na ferie - wyjaśnia Małgorzata Szczygielska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

W tym roku w ramach "Ferii z biblioteką" dzieci wzięły udział w dwóch wycieczkach - do krakowksiego teatru Bagatela oraz na wystawę klocków Lego w Gliwicach. - Mieliśmy też spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką, warsztaty rysunkowe z Szymonem Telukiem oraz warsztaty z robotyki Lego i drukowania w 3D. Nie ukrywam, że największe zainteresownaie budziły warsztaty z robotyki Lego. Zapisy na te zajęcia prowadziliśmy w listopadzie. Miejsca skończyły się w ciągu tygodnia - dodaje M. Szczygielska. Ostatecznie w warsztatach z robotyki wzięły udział trzy grupy dzieci, jedna grupa dowiedziała się na czym polega druk w technologii 3D.

Motywem przewodnim tegorocznych "Ferii z biblioteką" były bajki Walta Disneya. W grudniu 2016 roku przypadła 115. rocznica urodzin i 50. rocznica śmierci wielkiego rysownika.

W galerii publikujemy zdjęcia z balu, który zakończył tegoroczną edycję "Ferii z biblioteką". Jak na prawdziwy bal przystało, nie zabrakło muzyki, tańców oraz tortu.

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.