środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Pączki i rogale od miasta

26.01.2017 07:00 | 3 komentarze | mak

Wodzisław Śl. obchodzi w tym roku 760–lecie istnienia. Sprawdziliśmy, jakie są plany miasta z tej okazji.

Pączki i rogale od miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obchody 760–lecia Wodzisławia będą trwały cały rok. Hasło jubileuszu brzmi #tworzyMYwodzisław. – Hasło jest specyficznie zapisywane, z wyróżnieniem członu „my”, czyli wodzisławianie – wyjaśnia rzecznik Urzędu Miasta w Wodzisławiu, Anna Szweda–Piguła.

Stara oferta w nowej oprawie

Znane to tej pory, cykliczne wydarzenia organizowane przez miasto, jak Dni Wodzisławia czy Reggae Festiwal, będą miały szczególną oprawę. – Zostajemy przy sprawdzonej ofercie wydarzeń, ale nadamy im jubileuszowy charakter – podkreśla pani rzecznik. Jedyną dodatkową imprezą z okazji 760–lecia miasta będzie koncert jubileuszowy, który odbędzie się 11 listopada. Wystąpią muzycy z Wodzisławia.

Powstaną też spoty promujące różne grupy społeczne, artystyczne oraz poszczególnych mieszkańców, którzy zechcą pochwalić się swoimi osiągnięciami czy twórczością. – Pierwszą osobą, którą przedstawiliśmy, był Arkady Barszcz. To wodzisławianin, który zajmuje się filmem amatorskim i niezależnym oraz pisaniem scenariuszy. Cyklicznie będziemy opisywać kolejnych mieszkańców. Zachęcamy też do tego, by zgłaszać nam wyjątkowe osoby – sugeruje rzecznik urzędu.

Jubileuszowe słodkości

Miasto chce, by jubileuszowa liczba 760 była widoczna przez cały rok. A to w przestrzeni miejskiej, na przykład w postaci dekoracji przygotowanych przez służby komunalne. A to w różnych jednostkach miejskich, poprzez nagradzanie użytkowników, którzy jako 760 odwiedzą dane miejsce. – 760. klient krytej pływalni Manta już został nagrodzony prezentem i otrzymał list od prezydenta miasta i przewodniczącego rady. Chcemy w ten sposób nagradzać również 760. użytkowników innych jednostek – wyjaśnia Anna Szweda–Piguła.

Ciekawym akcentem obchodów będą słodkie podarunki od miasta. W tłusty czwartek miasto rozda przypadkowym mieszkańcom 760 jubileuszowych pączków, z okazji Dnia Dziecka będzie 760 lizaków, a 11 listopada – 760 rogali świętomarcińskich.

Młodzież z wodzisławskiego liceum plastycznego przygotuje jubileuszowe grafiki, które ozdobią tegoroczne gadżety promocyjne miasta.

(mak)