Czwartek, 20 lutego 2020

imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

RSS

Zmiany w ruchu w rejonie rybnickich cmentarzy

30.10.2016 14:53 | 0 komentarzy | pm

W okresie od 29 października do 2 listopada, w związku ze wzmożonym ruchem drogowym, w okolicy cmentarzy na terenie Rybnika wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Apelujemy do wszystkich posiadaczy samochodów, mieszkających w pobliżu cmentarzy lub mogących korzystać z komunikacji miejskiej o niekorzystanie w tych dniach ze swoich pojazdów. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery, w dniu Święta Wszystkich Świętych, tj. we wtorek 1 listopada, komunikacja miejska na liniach organizowanych przez rybnicki Zarząd Transportu Zbiorowego będzie bezpłatna – informuje Agnieszka Skupień, asystentka prezydenta Rybnika. 
Poniżej zmiany w organizacji ruchu, które zostały wprowadzone w rejonie cmentarzy.

Cmentarz parafialno-komunalny:

Ulica Rudzka – zakaz zatrzymywania się po lewej stronie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kotucza do skrzyżowania z ulicą Janiego, po prawej stronie od skrzyżowania z ulicą Kotucza wjazdu do domu pogrzebowego.

Ulica Kotucza – zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi, na odcinku od ronda Wileńskiego do ronda Gliwickiego.

Ulica Gliwicka – zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi, na odcinku od ronda Gliwickiego do ronda Europejskiego.

Ulica Janiego – zakaz postoju na całej długości.

Ulica Jaskółcza oraz Szczygłów – ruch jednokierunkowy od ulicy Janiego do ulicy Rudzkiej.

Parkingi przy głównym wejściu na cmentarz i przy domu pogrzebowym (Kaplica Cmentarna) przeznaczone będą dla osób mających trudności w poruszaniu się (posiadaczy obowiązujących kart parkingowych). Dla pozostałych uczestników ruchu pozostawiono do dyspozycji parkingi przy ulicach: Rudzkiej, Gliwickiej (przy kąpielisku Ruda), Brudnioka i Janiego oraz Kotucza (przy parku tematycznym).
Dla osób korzystających z parkingów przy ulicy Gliwickiej i Janiego wejście na cmentarz od ulicy Jaskółczej.

Dzielnica Niedobczyce:

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego i zakazu zatrzymywania się na całej długości ulicy Cienistej – wjazd na parkingi przy cmentarzu od ul. Wołodyjowskiego, a wyjazd na ulicę B. Krzywoustego,

Ulica Wołodyjowskiego – zakaz zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leszczyńskiego do ronda Garbocze.

Dzielnica Boguszowice Stare – Cmentarz Komunalny przy ul. Zadumy:

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Zadumy od ulicy Kłokocińskiej do ulicy Rajskiej i zakazu zatrzymywania się (po prawej stronie drogi).