środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Kontrola czasu to podstawa. Licealiści z Raciborza uczą skutecznego planowania

08.06.2016 09:00 | 0 komentarzy | ż

Kilka miesięcy temu, grupa raciborskich licealistów założyła własny blog, w którym pokazała, jak w ciekawy i prosty sposób można zaplanować każdy dzień oraz jak kontrolować sporządzony grafik. Obecnie młodzież chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z młodszymi kolegami, między innymi prowadząc zajęcia w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.

Kontrola czasu to podstawa. Licealiści z Raciborza uczą skutecznego planowania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W jednym z takich spotkań wzięli udział uczniowie Gimnazjum nr 1, którzy dowiedzieli się, jak efektywnie wykorzystać dzień oraz jak znaleźć czas na najważniejsze obowiązki np. czas na sen, zajęcia szkolne, posiłki a także na hobby. Gimnazjaliści zostali poproszeni o określenie swojego chronotypu (sowa czy skowronek), co również jest pomocne przy planowaniu dnia. Na zakończenie zajęć, „Ułożeni” zachęcili do korzystania z aplikacji Time Tune, która oferuje możliwość zaplanowania swojego dnia krok po kroku.

„Ułożeni w czasoprzestrzeni” to projekt społeczny realizowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Raciborzu biorący udział w interdyscyplinarnej olimpiadzie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Zwolnieni z Teorii”.

źródło: MiPBP w Raciborzu