Wtorek, 28 stycznia 2020

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Wiosenny jarmark staroci i antyków w Chałupkach [ZDJĘCIA]

23.05.2016 11:39 | 0 komentarzy | eos

Piękna pogoda i tłumy gości zwykle odwiedzający jarmark na granicy, to atuty, które przyciągnęły już po raz kolejny do Chałupek handlujących starociami i antykami.

Wiosenny jarmark staroci i antyków w Chałupkach [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wielość stoisk z bogactwem pamiątek sprzed lat, to nie tylko atrakcja dla kolekcjonerów i miłośników starych przedmiotów, które niegdyś zdobiły wnętrza domów naszych babć, to również zderzenie z przeszłością wywołujące refleksję nad minionymi czasami.

Na pierwszym w tym roku wiosennym jarmarku wyjątkowo dużo było stoisk prześcigających się w różnorodności swej oferty. Można było tam kupić niemal wszystko, poczynając od starych mebli, zegarów, lamp, poprzez pokryte patyną srebra, platery, naczynia z mosiądzu i miedzi, porcelanę, po dewocjonalia, drewniane ozdoby, obrazy, książki, monety, odznaki, ordery, biżuterię, narzędzia, a nawet broń.

Poza tym były kramy z odzieżą, kwiatami, zabawkami, obrusami i serwetami, a dla pokrzepienia ciała – z napojami, przekąskami i słodkościami.

Ja na nadgraniczny jarmark przystało obok Polaków, wśród odwiedzających sporo było również Czechów. Jarmarki w Chałupkach odbywają dwa razy do roku, na wiosnę i jesienią.