Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Dariusz Ronin chce referendum w Dni Raciborza

20.04.2016 14:42 | 5 komentarzy | ma.w

O zorganizowanie referendum w niedzielę 19 czerwca będzie wnioskował Dariusz Ronin. - Miasto może zaoszczędzić 64 tys. zł jeśli Mirosław Lenk poda się sam do dymisji - tłumaczył dziś mediom na konferencji prasowej pełnomocnik referendalny.

Dariusz Ronin chce referendum w Dni Raciborza
Dariusz Ronin z komitetem referendalnym uzbierał 4900 podpisów za przeprowadzeniem w Raciborzu referendum o odwołanie Mirosława Lenka z funkcji prezydenta miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Hotelu Polonia D. Ronin wspólnie z Dariuszem Łukoszkiem z komitetu referendalnego przekazali za pośrednictwem mediów podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przeprowadzenie zbiórki głosów popierających inicjatywę referendum, którego celem jest odwołanie Mirosława Lenka z funkcji prezydenta miasta.

Mówili m.in. o układzie, który prowadził w Raciborzu kampanię strachu i zniechęcenia do podpisywania się pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum. - To źli ludzie - mówił o rządzących aktualnie miastem. Zapytany kogo konkretnie ma na myśli D. Ronin wymienił wystąpienie radnego miejskiego Tomasza Cofały, który pytał na posiedzeniu komisji oświaty czy osoby zbierające podpisy w mieście nie są za młode do tego typu akcji, bo niepełnoletnie. - Mógł mnie zapytać, a tego nie zrobił. Ja wiem kto zbierał, nie było nieletnich - zapewniał Ronin. Wspomniał także o spotkaniach grup ludzi, którzy "w nieprzyjemny sposób" dyskutowali z tymi, którzy poparli inicjatywę referendum.

D. Ronin przyznał, że wcześniej rozmawiał z Mirosławem Lenkiem. Dwugodzinna rozmowa wg niego miała pozytywny wymiar. Proponował Lenkowi dobrowolną dymisję.

Kto ma zastąpić obecnego prezydenta jeśli ten zostanie odwołany? - Chcemy prezydenta, który będzie realizował wolę mieszkańców - wyjaśniał D. Ronin. W organizacji referendum nie widzi nic nadzwyczajnego, mówił, że to ważny instrument demokracji bezpośredniej, coś w rodzaju "oceny rocznej" dla urzędnika z Batorego.

Dariusz Łukoszek zapowiedział utworzenie specjalnej komórki do monitoringu mediów, portali internetowych i mediów społecznościowych, która będzie miała na celu walkę z hejterstwem. - Proszę by komentarze można było dodawać na portalach tylko po zalogowaniu się, tak będzie łatwiej namierzyć ich autorów - przekonywał. 

Dariusz Ronin od czwartku będzie obserwował jak weryfikowane są karty z podpisami poparcia w Biurze Komisarza Wyborczego w Katowicach. - Nie wiem ile to potrwa - przyznał mediom. Biuro ma 30 dni na weryfikację.

Więcej o przebiegu konferencji w Nowinach Raciborskich.

Ludzie:

Dariusz Ronin

Dariusz Ronin

Były radny Gminy Racibórz.