Poniedziałek, 21 września 2020

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Kultura

"Widowiska Jasełkowe" w Wodzisławiu po raz osiemnasty. Kto zwyciężył?

13.01.2016 19:50 | 0 komentarzy | ż

Przez dwa dni, 12 i 13 stycznia wodzisławska scena gościła uczniów wodzisławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. To z racji XVIII Miejskiego Festiwalu Widowisk Jasełkowych. Młodzi artyści do prezentacji przygotowali się kompleksowo. Zadbano o piękne stroje, charakteryzację i stosowną oprawę muzyczną.

"Widowiska Jasełkowe" w Wodzisławiu po raz osiemnasty. Kto zwyciężył?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kategorii szkół podstawowych podium, poczynając od miejsca pierwszego, wyglądało następująco: Szkoła Podstawowa nr 15 za przedstawienie „Powtórne Narodzenie” w reżyserii Hanny Koniorczyk, Szkoła Podstawowa nr 3 za widowisko „Tak! On jest Królem” w reżyserii Barbary Stolarskiej i Agnieszki Szostek, Szkoła Podstawowa nr 8 za przedstawienie „Odzyskać święta”, które wyreżyserowała Anna Czop. W kategorii szkół gimnazjalnych zdaniem jury najlepiej zaprezentowało się Gimnazjum nr 4 za „Powtórne Narodzenie”. Grupę przygotowała Magdalena Henczko-Kałat i Urszula Kipich. Drugie miejsce przypadło formacji z Gimnazjum nr 2. Nagrodzony spektakl o tytule „Jak to w niebie z Bożym Narodzeniem było…” wyreżyserowały: Małgorzata Matysiak i Blanka Chocyk. Trzecie miejsce zdobyło Gimnazjum nr 1 za widowisko słowno-muzyczne „Wigilijna pastorałka”, które wyreżyserowała Hanna Goszyc. Jury wyróżniło także postać diabła, którego grała uczennica z „Trójki” oraz zespół teatralny z WPWD „Dziupla”.

Decyzję podjęło jury w składzie: Emilia Kopiec, muzyk, dyrygentka Młodzieżowego Chóru Canticum Novum, Beata Świerczek-Tront, pedagog z ZSP nr 1, reżyser, Grzegorz Hajduczek z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta oraz Marek Sobota, kierownik impresariatu Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Organizatorem wydarzenia był Wydział Edukacji Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

źródło: WCK, fot. Gazeta Wodzisławska, oprac. żet