Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

Od ćwierć wieku niosą ulgę w cierpieniu

28.09.2015 11:38 | 0 komentarzy | eos

„Głosy dla Hospicjum” – „Twój dar dla chorych”, pod takim hasłem, w jubileuszowym roku 25-lecia swego istnienia, Hospicjum im. św. Józefa zaprasza na cykl imprez okolicznościowych.

Od ćwierć wieku niosą ulgę w cierpieniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Oratorium św. Józefa przy Parafii św. Józefa w Rydułtowach rocznicowe wydarzenia otworzyła wystawa „Idziemy z posługą” (27.09), która potrwa do 4 października. Tam też 30 września, o godz. 18.30 wykład „Etyczne aspekty opieki nad pacjentem u kresu życia” wygłoszą dr Zbigniew Wieczorek i Krystyna Wolnik.

Muzyczną oprawę wydarzenia przygotuje Chór Mieszany przy Parafii św. Apostołów Mateusza i Macieja w Raciborzu Brzeziu pod dyrekcją Aleksandry Gamrot. Koncert charytatywny na rzecz Hospicjum św. Józefa odbędzie się 4 października o godz. 15.00 w Parafii św. Jerzego w Rydułtowach.

Zwieńczeniem cyklu spotkań będzie wykład „Trudny czas żałoby” wygłoszony przez psycholog Małgorzatę Matusik-Belik, 15 października o godz. 18.30 w Oratorium św. Józefa przy Parafii św. Józefa w Rydułtowach.

Imprezy przygotowane w ramach „Voices for Hospice” („Głosy dla Hospicjum”) w Rydułtowach, wpisują się w obchodzony w październiku „Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej”, a jednocześnie upamiętniają „okrągły” jubileusz stowarzyszenia.

źródło: Hospicjum im. św. Józefa, oprac. żet