Sobota, 22 lutego 2020

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Kto w 2014 roku zyskał najwięcej na umorzeniu podatku od nieruchomości?

18.08.2015 09:30 | 1 komentarz | ma.w

Firmy „szantażują” prezydenta przeniesiem działalności do innego miasta jeśli ten nie umorzy im podatku od nieruchomości. – Nie uzależniam decyzji o darowaniu podatku od takich sugestii – mówi Lenk.

Kto w 2014 roku zyskał najwięcej na umorzeniu podatku od nieruchomości?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włodarz miasta może umorzyć należny podatek od nieruchomości, tym co mają problemy z jego spłaceniem. Mirosław Lenk zaznacza, że takie decyzje podejmuje wyłącznie wobec tych podatników, którzy rokują nadzieje na poprawę swojej sytuacji rynkowej. Przyznaje, że niektórzy przedsiębiorcy uciekają się do podstępu i mówią wprost: albo zwolnicie nas z podatku, albo wynosimy się z Raciborza.

– Nigdy nie traktowałem umorzenia w kategoriach szantażu, choć czasami pojawiały się sygnały wskazujące możliwość przeniesienia działalności w inne miejsce jeśli nie dojdzie do umorzenia należności – opowiada prezydent Raciborz. Deklaruje, że nigdy nie uzależniał od tego swej decyzji o umorzeniu. Poprzedza ją postępowanie sprawdzające. Jeśli przedsiębiorstwo jest w upadłości i nie rokuje nadziei na wyjście na prostą to nie dochodzi do umorzeń ani rozkładania płatności na raty. – Musi być szansa powrotu na prostą drogę – podsumowuje M. Lenk.

(m)


Najwyższe umorzenia podatku od nieruchomości za 2014 rok:

  • 621 tys. zł – Szpital Rejonowy
  • 260 tys. zł – OSiR
  • 234 tys. zł – Przedsiębiorstwo Komunalne
  • 201 tys. zł – Zakład Gospodarowania Odpadami
  • 112 tys. zł – PWSZ

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.