środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

Przyjdź do muzeum, zobacz jak zniszczony był Racibórz i jak go odbudowywano

21.03.2015 07:00 | 0 komentarzy | żet

Na wystawie “Koniec / początek. Racibórz w powojennej fotografii” zaprezentowane zostaną fotografie z lat 40, 50 i 60 XX w. ukazujące zniszczenia wojenne dokonane wiosną 1945 r., prace rozbiórkowe oraz odbudowę miasta.

Przyjdź do muzeum, zobacz jak zniszczony był Racibórz i jak go odbudowywano
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na ekspozycji poza  tradycyjnymi niewielkimi odbitkami, znajdą się też reprodukcje o większym formacie (50x70 cm) wykonane bezpośrednio ze szklanych negatywów. Kilka widoków Raciborza (m.in. Rynek, ul. Nowa, ul. Mickiewicza) zobaczyć będzie można w trzech odsłonach czasowych: przed II w. ś., po wojnie i współcześnie.

Wiele prezentowanych obrazów znanych jest z licznych publikacji na temat historii naszego miasta, jednak będą wśród nich także rzadziej spotykane, na przykład przedstawiające zniszczenia na ulicach: Browarnej, Warszawskiej czy Jeziorowej oraz zdjęcia ukazujące pozostałości po dawnym moście nad kanałem Ulga na ul. Rybnickiej i budowę nowego.

Na otwarcie wystawy "Koniec / początek. Racibórz w powojennej fotografii" zaprasza Muzeum w Raciborzu - 27 marca (godz. 17.00, budynek ekspozycyjny przy Gimnazjalnej 1) .

źródło: Muzeum w Raciborzu