Piątek, 21 lutego 2020

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

Daniel Jakubczyk odpowiadał na pytania wyborców

26.11.2014 22:37 | 23 komentarze | art

W środowy wieczór, w restauracji Mirjana w Gorzycach odbyło się spotkanie Daniela Jakubczyka z mieszkańcami gminy.

Daniel Jakubczyk odpowiadał na pytania wyborców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie trwało prawie godzinę, a wzięło w nim udział nieco ponad 30 osób. Jedno z pierwszych pytań dotyczyło tego, z kim Jakubczyk w razie ewentualnej wygranej będzie współpracował w radzie gminy. Wszak nie zasiądzie w niej ani jeden radny z jego listy. - Większość z 21 radnych to są osoby, z którymi od wielu lat już współpracowałem. Realizowałem z nimi przeróżne projekty, znajdowałem z nimi wspólny język, mam z nimi bardzo dobry kontakt, często osobisty. Z częścią osób, które weszły do rady z listy Piotra Oślizło rozmawiałem i one zadeklarowały, że w razie mojego zwycięstwa są gotowe do współpracy - odpowiedzial Jakubczyk. Przypomniał, że w radzie jest również 3 radnych z KWW Jerzego Glenca, który poparł Jakubczyka w drugiej turze. Popierać ma go również radny Michał Menżyk, który wszedł do rady gminy z listy Eugeniusza Katrynioka.

Obecni pytali również m.in. o pomysł na Nautikę. Usłyszeli, że należy rozszerzyć ofertę basenu i terenów wokół niego bądź ewentualnie w dalszej perspektywie zastanowić się nad przetargiem na zarządzanie obiektem. - Basen musi być zarządzany w menadżerski sposób. Zarządca musi mieć zarobki powiązane z wynikiem finansowym basenu. Nie może być sytuacji, że dyrektor zarabia tyle samo niezależnie od tego ile basen przynosi strat. Bo nie ma motywacji by coś zmienić. Inna możliwość to próba znalezienia w przetargu zarządcy basenu. Prywatny przedsiębiorca potrafi tak zakasać rękawy żeby mieć jakiś zysk- przekonywał Adrian Wowra, czlonek szabu wyborczego Jakubczyka, który wykonał analizę finansową basenu.

Jakubczyk odpowiadał również na pytania dotyczące możliwości wydłużenia pracy przedszkoli i przyszkolnych świetlic. Powiedział, że jeśli będzie zainteresowanie rodziców to nie widzi przeszkód by dzieci mogły w placówkach oświatowych zostawać dłużej. Być może w porozumieniu z Domami Kultury. - Nam naprawdę zależy na tym by rodzice jak najszybciej wracali do aktywności zawodowej i mieli gdzie zostawić swoje dzieci. To przecież dla gminy wymierny zysk, bo ludzie pracując płacą podatek dochodowy, którego część trafia do budżetu gminy - przekonywał Jakubczyk.

Poproszony został również o ocenę kampani wyborczej, która według pytającego w ostatnim czasie nieco się zaostrzyła. - My do samego końca chcemy prowadzić kampanię pozytywną. Ale rzeczywiście ostatnio zdarzały się przypadki niszczenia naszych banerów. Niestety ostatnio musimy również skupić się na dementowaniu plotek, choćby dotyczących rzekomo planowanego przez nas zamknięcia szkoły w Bluszczowie, czy ograniczenia etatów w przedszkolu w Czyżowicach. Nie podlegają one prawdzie - zapewniał kandydat na wójta.

Przypomnijmy, że pierwotnie spotkanie miało być debatą wyborczą między Jakubczykiem a Piotrem Oślizło. Ten drugi odmówił jednak udziału w debacie, tłumacząc że jej termin nie został z nim skonsultowany i w terminie debaty miał już wcześniej zaplanowane inne spotkanie