Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Janusz Palikot namawiał rybniczan, żeby nie szli na wybory

02.09.2014 16:46 | 11 komentarzy | pm

Za widzimisię Bolesława Piechy musimy zapłacić 1 mln zł – stwierdził Palikot.

Janusz Palikot namawiał rybniczan, żeby nie szli na wybory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot pojawił się na rybnickim Rynku, aby przekonywać rybniczan, że wybory uzupełniające do senatu, zaplanowane na 7 września, są bez sensu. – Twój Ruch, a wcześniej Ruch Palikota zawsze twierdził, że senat jest bez sensu – mówił Palikot. – Senat niczego nie daje, a kosztuje bardzo dużo pieniędzy. Likwidacja senatu nie jest łatwa, bo potrzebna jest zmiana konstytucji. Tym niemniej trzeba o to apelować. Kiedyś może uda się to zrobić – kontynuował szef Twojego Ruchu, który odniósł się również bezpośrednio do wyborów w Rybniku.

– Sytuacja w Rybniku jest kuriozalna. W ciągu kilku miesięcy, dwa razy odbywają się dodatkowe wybory do senatu, za sprawą widzimisię Bolesława Piechy, który zamienił mandat posła na senatora, mniej pracy, lepsze uposażenia, a potem przeniósł się do Brukseli. Dlatego nasze państwo musi wydać 1 mln zł, na kompletnie niepotrzebne wybory. Przyjechałem tutaj z apelem: nie idźcie na te wybory. Taka deklaracja jest bardzo trudna dla polityka, bo generalnie należy głosować, ale tym razem jest inaczej. W obliczu absurdu jakim są te wybory, jeszcze raz apeluję, nie idźcie głosować – mówił Janusz Palikot. Radził również, osobom, które mimo wszystko pójdą do urn, aby skreśliły wszystkich kandydatów. Później rozdawał w okolicach rybnickiego Rynku ulotki, z apelem o likwidację senatu. Podkreślił również, że Twój Ruch jest za likwidacją senatu w takiej formie, w jakiej istnieje obecnie. – Jeżeli będzie tak, że większość opowie się, np. z powodów sentymentalnych, za pozostawieniem senatu, to my jesteśmy otwarci na dyskusję, ale musi się zmienić ordynacja wyborcza, a także przepisy dotyczące głosowania nad poprawkami senatorów. Najprostszym rozwiązaniem jest jednak likwidacja senatu – dodał Palikot.

Podczas rozdawania ulotek, jest z rybniczan stwierdził, że należy zlikwidować senat, ale również sejm. Na co Janusz Palikot z uśmiechem odpowiedział: od czegoś trzeba zacząć.

Ludzie:

Bolesław Piecha

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł, poseł i senator.