ZAKSA z awansem do finału Plus Ligi! [ZDJĘCIA]

W decydującym o awansie do finału Plus Ligi spotkaniu siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali w czterech setach rewelację rozgrywek z Zawiercia.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1). W kolejnych akcjach lepiej prezentowali się goście, dzięki czemu zdołali doprowadzić do remisu (6:6).  Gra od tego momentu wyrównała się, jednak z czasem ZAKSA odbudowała swoją przewagę wychodząc na bezpieczne, trzypunktowe prowadzenie (13:10). W dalszej fazie obydwa zespoły zdobywały punkty seriami. Zawiercianie kilkukrotnie zbliżali się do rywali na jedno "oczko", jednak ci ponownie odskakiwali. Aluron dopiął swego wchodząc w decydującą fazę seta kiedy to doprowadził do remisu po 19. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak miejscowi, którzy wygrali ostatecznie do 22.

Drugiego seta od prowadzenia 0:2 rozpoczęli goście. W kolejnych akcjach dorzucili oni do swojej przewagi kolejne dwa "oczka" czym zmusili do reakcji trenera gospodarzy - Andreę Gardiniego, który poprosił o przerwę (1:5). Ta nie przyniosła efektu i rozpędzeni siatkarze Warty powiększyli przewagę do siedmiu punktów (4:11). W dalszym fragmencie gra przyjezdnych zacięła się, co wykorzystała ZAKSA zmniejszając straty do dwóch punktów (13:15), a po chwili doprowadzając do remisu po 16. Wchodząc w decydującą fazę seta "Jurajscy Rycerze" wypracował sobie dwupunktową zaliczkę (18:20). Końcówka partii należała do zawiercian, którzy wygrali do 21 doprowadzając do remisu w meczu.

Podrażnieni porażką w poprzedniej partii kędzierzynianie od początku trzeciego seta prezentowali lepiej. Szybko wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie (4:1). W kolejnych akcjach konsekwentnie grający miejscowi utrzymywali wypracowaną przewagę, która w środkowej fazie seta powiększyła się do pięciu punktów (15:10),. Zbliżając się do końca trzeciej odsłony prowadzenie ZAKSY wzrosło do siedmiu "oczek" (20:13). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i gospodarze wygrali bardzo pewnie do 17, ponownie wychodząc na prowadzenie w spotkaniu.

Pierwszy punkt w czwartej partii zdobyli kędzierzynianie, jednak po chwili na dwupunktowe prowadzenie wyszli goście (2:4). Od tego momentu gra wyrównała się, a obydwa zespoły grały punkt za punkt. Seria trzech punktów z rzędu jaką odnotowali gospodarze pozwoliła im dogonić rywali i wyjść na minimalne prowadzenie (9:8). W dalszej fazie obraz gry nie uległ zmianie, konsekwentnie grająca ZAKSA utrzymywała niewielką przewagę, która powiększyła się do dwóch, a z czasem do trzech punktów (18:15). Wchodząc w decydującą fazę partii gospodarze mieli czteropunktową zaliczkę (20:16). W końcówce miejscowi nie wypuścili z rąk wypracowanej przewagi i wygrali do 22, a całe spotkanie 3:1 meldując się tym samym w finale Plus Ligi.

Statuetka najlepszego zawodnika spotkania trafiła w ręce przyjmującego ZAKSY - Sam Deroo.

Rywalem kędzierzynian w finale będzie Onico Warszawa, które w decydującym o awansie do finału meczu pokonało po tie-breaku Jastrzębski Węgiel.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25;22, 21:25, 25:17, 25:22)

ZAKSA: Toniutti, Deroo, Wiśniewski, Kaczmarek, Śliwka, Bieniek oraz Zatorski, Szymura, Kalembka, Koppers

Aluron: Masny, Waliński, Gawryszewski, Malinowski, Ferreira, Rejno oraz Koga, Semeniuk, Bociek, Dosanjh