Jastrzębski Węgiel z awansem do finału MP juniorów

W dniach 15-17 marca rozegrane zostały turnieje półfinałowe Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce. W gronie szesnastu zespołów walczących o osiem miejsc w finale znalazły się dwa nasze zespoły: Jastrzębski Węgiel i SK Górnik Radlin. Awans uzyskali jednak tylko jastrzębianie, którzy wygrali swój półfinał.

Jastrzębianie na swój półfinał udali się na drugi koniec Polski. W Gdańsku ich rywalami byli gospodarze - Trefl Gdańsk, MMKS Kędzierzyn-Koźle i TSV Sanok. W pierwszym meczu turnieju gospodarze pewnie pokonali w trzech setach zespół z Kędzierzyna-Koźla. W drugim meczu jastrzębianie bardzo gładko w trzech setach pokonali TSV Sanok. Drugi dzień zmagań rozpoczął się od spotkania MMKS-u i Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni trenera Jarosława Kubiaka źle weszli w mecz i przegrali premierową partię, jednak trzy następne zapisali na swoim koncie i wygrali ostatecznie w czterech setach. W drugim sobotnim meczu gdańszczanie bez problemów pokonali zespół z Sanoka. Po tym meczu było już jasne, że zarówno gospodarze jak i "pomarańczowi" są już pewni awansu do najlepszej ósemki. Ostatni dzień turnieju rozpoczął sie od spotkania kędzierzynian z zespołem TSV. W "małym finale" górą w czterech setach był MMKS i to on zajął ostatecznie w turnieju trzecie miejsce. W meczu, którego stawką było zwycięstwo w turnieju Jastrzębski Węgiel rozbił gospodarzy w trzech setach.

Wyniki:

15.03.2019

• Trefl Gdańsk - MMKS Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:14, 26:24, 25:21)
  • TSV Sanok - Jastrzębski Węgiel 0:3 (13:25, 12:25, 18:25)

16.03.2019

• MMKS Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:21, 18:25, 16:25, 22:25)
  • Trefl Gdańsk - TSV Sanok 3:0 (25:14, 25:22, 25:21)

17.03.2019

• TSV Sanok - MMKS Kędzierzyn-Koźle 1:3 (21:25, 25:22, 10:25, 20:25)
  • Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0 (25:13, 25:23, 25:18)

Klasyfikacja końcowa:

1. Jastrzębski Węgiel
  2. Trefl Gdańsk
  3. MMKS Kędzierzyn-Koźle
  4. TSV Sanok

Mniej szczęścia w półfinale miał Górnik. Radlinianie, którzy byli organizatorem jednego z turniejów w niezwykle trudnej grupie trafili na: AKS V LO Rzeszów, AZS UWM Olsztyn i RCS Czarni Radom. W pierwszym dniu rywalizacji toczącej się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gospodarze po wyrównanym spotkaniu ulegli w trzech setach, które rozstrzygały się w końcówce zespołowi z Olsztyna. W drugim rozegranym tego dnia meczu rzeszowianie pokonali gładko w trzech setach zespół Czarnych. Drugi dzień zmagań rozpoczął się od meczu olsztynian z AKS-em. Górą w czterech setach byli po bardzo wyrównany meczu zawodnicy z Podkarpacia. W drugim sobotnim spotkaniu gospodarze prowadzeni przez trenera Marka Przybysza przegrali w czterech setach z zespołem z Radomia. Trzeci i ostatni dzień zmagań rozpoczął się od spotkania Czarnych z AZS-em, którego stawką był awans do najlepszej ósemki w Polsce. W czterech setach wygrali olsztynianie i to oni zajęli w turnieju drugie miejsce i pojadą na finały, które w dniach 10-14 kwietnia rozegrane zostaną w Dębicy. W ostatnim meczu turnieju walczący już tylko o honor radlinianie postawili się faworyzowanemu AKS-owi i mimo prowadzenia w setach 2:1 przegrali ostatecznie po tie-breaku zajmując tym samym ostatnie miejsce w turnieju.

Wyniki:

15.03.2019

• SK Górnik Radlin - AZS UWM Olsztyn 0:3 (22:25, 22:25, 21:25)
  • RCS Czarni Radom - AKS V LO Rzeszów 0:3 (18:25, 13:25, 16:25)

16.03.2019

• AZS UWM Olsztyn - AKS V LO Rzeszów 1:3 (25:21, 30:32, 23:25, 27:29)
  • SK Górnik Radlin - RCS Czarni Radom 1:3 (25:22, 22:25, 19:25, 15:25)

17.03.2019

• RCS Czarni Radom - AZS UWM Olsztyn 1:3 (13:25, 25:22, 23:25, 19:25)
  • AKS V LO Rzeszów - SK Górnik Radlin 3:2 (25:22, 23:25, 17:25, 25:20, 15:8)

1. AKS V LO Rzeszów
  2. AZS UWM Olsztyn
  3. RCS Czarni Radom
  4. SK Górnik Radlin

Organizatorzy turnieju przyznali również nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników zmagań. Jedną z nich nagrodzony został Daniel Skupień, który wybrany został najlepszym libero turnieju.

Wczoraj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej rozlosowano grupy turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Jastrzębianie trafili do grupy 1, w której ich rywalami będą: AZS 2020 Częstochowa, EKS Skra Bełchatów i AZS UWM Olsztyn. W grupie 2 spotkają się ze sobą: UMKS MOS Wola Warszawa, KS Metro Warszawa, AKS V LO Rzeszów i Trefl Gdańsk. Turniej finałowy rozegrany zostanie w Dębicy w dniach 10-14 kwietnia.