Cztery gole w kwadrans. Perfekcyjna połowa Rafako

Świetnie rundę wiosenną rozpoczęli piłkarze Rafako Racibórz. Klub z czołówki klasy okręgowej mógł zdemolować w Lubomi miejscową Silesię, ostatecznie skończyło się na zwycięstwie 4:2.

Po pierwszym kwadransie w którym zarysowywała się optyczna przewaga Rafako, rozpoczął się dramat gospodarzy. Najpierw przyjezdni wykorzystali rzut wolny pośredni z kilku metrów od bramki. W zastawionej bramce piłkarzami Silesii miejsce w górnym rogu bramki znalazł Wojciech Grabiniok, który dał prowadzenie Rafako. Kilka minut później było już 2:0 po uderzeniu głową Mateusza Kocota. Kolejne gole sypały się jak z rękawa. Ponownie trafił do siatki Grabiniok, a po chwili znów Kocot. W ten sposób Rafako pomiędzy 20. a 35. minutą spotkania strzeliło cztery gole. Prowadzenie 4:0 utrzymało się do przerwy. Drugą połowę wygrała Lubomia po przepięknym golu Tomasza Zielińskiego i bramce Bartłomieja Sochy. Dwa gole gospodarzy to było jednak za mało, żeby zapisać trzy punkty w spotkaniu rozgrywanym na swoim boisku.

LKS Silesia Lubomia - KS Rafako Racibórz 2:4 (0:4)