Piątek, 15 października 2021

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

09.09.2021 19:00 | 0 komentarzy | mad

W najbliższą niedzielę (tj. 12 września) w dziewięciu miejscowościach powiatu raciborskiego mieszkańcy będą dziękować za tegoroczne plony. Większość obchodów kończy się na uroczystej mszy świętej, choć nie brakuje miejscowość, gdzie przygotowano dodatkowe atrakcje. W ten weekend odbędą się również dożynki w Łańcach – to jedyne takie spotkanie organizowane w tym roku na terenie Raciborszczyzny, bo to świętowanie gminne, na jakie inne samorządy się nie zdecydowały.

Niedziela pod znakiem dożynek. Co będzie działo się w powiecie raciborskim?
Minionego weekendu, z terenu powiatu raciborskiego, hucznie świętowały Wojnowice (gm. Krzanowice).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gamów (gm. Rudnik)

12 września – to ważna data dla sołectwa Gamów, bowiem na ten dzień planowane są tam dożynki. Mszę świętą przewidziano na 9.30. 30 minut wcześniej korowód spod miejscowej OSP będzie kierował się w stronę świątyni. To również atrakcyjny weekend dla tej niewielkiej miejscowości pod względem innych wydarzeń, czytaj więcej: Rajtowanie, dożynki i wystawa starych maszyn rolniczych. Szykuje się wyjątkowy weekend w Gamowie [PROGRAMY].

Borucin (gm. Krzanowice)

Łubowice (gm. Rudnik)

W parafii Łubowice (w skład której wchodzą również: Brzeźnica, Ligota Książęca i Grzegorzowice) organizatorem tegorocznych dożynek jest sołectwo Łubowice. Świętowanie zaplanowano na 12 września. O 10.00 odbędzie się msza święta w miejscowym kościele, którą poprzedzi korowód dożynkowy.

Ciechowice, Zawada Książęca, Łęg (gm. Nędza)

W tym roku gospodarzem święta plonów w tzw. trójwsi jest sołectwo Łęg, które zaplanowało dożynki na 12 września. Wówczas w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Zawadzie Książęcej, o 10.00, odbędzie się uroczysta msza święta. Na pół godziny wcześniej zaplanowano zbiórkę przed kościołem, aby korowodem wprowadzić koronę żniwną. 

Samborowice (gm. Pietrowice Wielkie)

Choć w Samborowicach miała odbyć się gminna impreza, to przełożono ją, bo nie wiadomo, czy z czasem nie zostaną zaostrzone restrykcje sanitarne. Odbędzie się tam natomiast msza święta. Zaplanowano ją na 12 września na 10.00, w miejscowym kościele.

Tworków (gm. Krzyżanowice)

Lasaki (gm. Rudnik)

Sołectwo Lasaki jest w tym roku gospodarzem dożynek w parafii Sławików. Na 12 września zaplanowano uroczystą mszę świętą, która rozpocznie się o 10.30. Tradycyjnie obchody ubarwi korowód, któremu przygrywać będzie orkiestra.

Jastrzębie (gm. Rudnik)

Sołectwo Jastrzębie w gminie Rudnik będzie świętować 12 września. Na 11.00 zaplanowano mszę świętą w Grzędzinie. Korowód wyruszy 30 minut wcześniej spod świetlicy wiejskiej.

Łańce (gm. Kornowac)


Zobaczcie, jak świętowali w innych miejscowościach powiatu raciborskiego:


Czytaj również: