Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Rolnicy z Czech na dożynkach w Rudyszwałdzie [ZDJĘCIA]

02.09.2018 18:14 | 1 komentarz | mad

W Rudyszwałdzie dożynki zaczęły się w piątek od pieczenia dożynkowego kołacza.

Rolnicy z Czech na dożynkach w Rudyszwałdzie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę uroczystości dożynkowe rozpoczęła polowa msza św., celebrowana przez księdza proboszcza Piotra Figurniaka, odprawiona została pod wiatą przy nowej remizie. Po mszy mieszkańcy zasiedli przy dożynkowym obiedzie.

Po południu kontynuowano obchody. Tradycyjny kolorowy korowód ruszył ulicami wsi. W pochodzie szły dzieci i młodzież pięknie przebrane, gospodynie z koroną dożynkową. Natomiast rolnicy mogli pochwalić się swoim sprzętem do prac polowych, odświętnie na ten dzień udekorowanym. Udział w korowodzie wzięli także rolnicy z czeskiej gminy Hać. W dożynkowym pochodzie uczestniczył także wójt gminy Grzegorz Utracki. Potem na scenie pod wiatą wystąpiły dzieci z programem artystycznym. Za wierszyki i występy sołtys Paweł Nawrat wszystkich małych artystów nagrodził słodyczami. Świetnie zaopatrzone bufety oferowały m.in. potrawy z grilla, kołacze i miodówkę. Na wieczór zaplanowano zabawę taneczną.

Organizatorem dożynek w Rudyszwałdzie jest Rada Parafialna i Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna oraz świetlica.

Źródło: UG Krzyżanowice, opr. (mad).

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.