Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Najnowocześniejszy czołg w polskiej armii do zobaczenia w Wodzisławiu
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Informacje
Najnowocześniejszy czołg w polskiej armii do zobaczenia w Wodzisławiu 
Podróżujesz za granicę? Pamiętaj o karcie EKUZ. Ułatwi dostęp do lekarza
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Zdrowie
Podróżujesz za granicę? Pamiętaj o karcie EKUZ. Ułatwi dostęp do lekarza 
Tomasz Oślizło wygrał Runmageddon Silesia Hałdy Sośnica
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Gorzyce
Lifestyle
Tomasz Oślizło wygrał Runmageddon Silesia Hałdy Sośnica  
O co chodzi z CEEB? Każdy właściciel domu, mieszkania i innego lokalu musi złożyć deklarację
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Informacje
O co chodzi z CEEB? Każdy właściciel domu, mieszkania i innego lokalu musi złożyć deklarację 
Niebywałe tłumy nad Odrą podziwiały start Pływadła [ZDJĘCIA] [RELACJA NA ŻYWO]
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Wodzisław Śląski
Żory
województwo opolskie
Lifestyle
Niebywałe tłumy nad Odrą podziwiały start Pływadła [ZDJĘCIA] [RELACJA NA ŻYWO]  
Jordaszka - rozwojowy potencjał w trudnych czasach dla biznesu  

Chcemy opowiedzieć Wam – szanownym czytelnikom Nowin – o tym, kim jesteśmy, od czego zaczęliśmy, co robimy, do czego dążymy, na czym nam zależy i co jest dla nas najważniejsze. Mamy intencje by tym, którzy nas nie znają – przedstawić się i zachęcić do skorzystania z naszych usług. Zaś dla osób, które natknęły się już na...

Tekst sponsorowany

RowerON 2022 oficjalnie wystartował. Uczestnicy – wsiadajcie na koło i ruszajcie na trasy! [ZDJĘCIA, FILM]  

Stało się! Po wielu miesiącach przygotowań we wtorek 21 czerwca wraz z rozpoczęciem długo wyczekiwanego przez wszystkich lata, rozpoczęliśmy największe rowerowe wyzwanie w regionie - RowerON 2022! Oznacza to, że rekordowe 1200 zarejestrowanych uczestników RowerON-u w końcu może wyjechać na tegoroczne trasy, by przeżyć niezapomnianą...

Najnowocześniejszy czołg w polskiej armii do zobaczenia w Wodzisławiu 

Czołg Leopard 2PL, wyrzutnia rakiet Langusta, podwójna armata przeciwlotnicza – m. in. takie wojskowe rarytasy będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę w Wodzisławiu.

Gorący repertuar kin Helios! 

Właśnie się rozpoczyna wakacyjny czas, lecz nie dotyczy on tego, co dzieje się w kinach. Helios pracuje pełną parą i w letnim repertuarze szykuje dla widzów same filmowe atrakcje! Sala kinowa to doskonałe miejsce, aby schronić się przed falą upałów i przenieść się w magiczny świat filmu. W nim każdy z pewnością znajdzie coś...

Tekst sponsorowany

NFZ apeluje do przychodni: Oszuści próbują wyłudzać dane pacjentów! 

Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega placówki medyczne przed próbami wyłudzenia danych osobowych pacjentów. W ostatnim czasie pojawiły się niepokojące sygnały o działaniach oszustów, którzy podając się za pracowników Funduszu chcą otrzymać dostęp do poufnych informacji.

Nietypowa akcja żorskich strażaków 

Takiego zdarzenia jeszcze nie mieliśmy - mówi nam rzecznik żorskiej komendy, Krzysztof Kuś. W minioną sobotę zapaliła się bateria w rowerze elektrycznym poruszającym się ulicą Wodzisławską.

O co chodzi z CEEB? Każdy właściciel domu, mieszkania i innego lokalu musi złożyć deklarację 

Czym ogrzewamy nasze domy i mieszkania, ale również budynki i lokale niemieszkalne? Z jakich źródeł ciepła korzystamy? Dane zebrane w bazie CEEB dają odpowiedzi na te pytania. Deklarację należy złożyć do końca czerwca - to obowiązek właściciela każdej nieruchomości - zamieszkanej lub nie.

"Bezpieczne Wakacje 2022". Gdzie zgłaszać informacje? Uruchomiono linię interwencyjną 

Akcja "Bezpieczne Wakacje 2022" na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się wraz z zakończeniem roku szkolnego i potrwa do 1 września.

Wyższy Urząd Górniczy obchodzi 100-lecie istnienia. Odbyła się jubileuszowa uroczystość, wręczono odznaczenia  

Oficjalne obchody jubileuszu zorganizowano w miniony piątek, 24 czerwca, w sali koncertowej Katowic Miasta Ogrodów - Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek. Na miejsce przybyło kilkuset gości, przedstawiciel Prezydenta RP Andrzeja Dudy, przedstawiciele władz różnego szczebla, wojska, związków zawodowych oraz delegacje zakładów górniczych...

Zgłoszenia do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna jeszcze tylko do czwartku (30.06.) 

Które realizacje zyskają uznanie w tegorocznej edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląśkiego? Dowiemy się za parę miesięcy, tymczasem na zgłoszenie zostało już tylko kilka dni (do 30.06.).

Należysz do grona Frankowiczów? Musisz spłacić ogromne zadłużenie? Masz dużą szansę na poprawę swojej sytuacji finansowej! 

Kredyt we frankach miał być korzystnym rozwiązaniem. Nic więc dziwnego, że swojego czasu prawie milion Polaków zdecydował się skorzystać z pozornie świetnej okazji. Rzeczywistość okazała się jednak inna i teraz kredyty frankowe jednoznacznie kojarzą się z ogromnymi kwotami do spłaty i stale rosnącym długiem. Na szczęście jedna...

Materiał zewnętrzny

W Raciborzu zarejestrujesz się jako potencjalny Dawca szpiku 

Będzie można dołączyć do rejestru bazy potencjalnych Dawców szpiku. Akcja odbędzie się w sobotę 2 lipca w godzinach 12.00-16.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu w ramach III Raciborskiego Festiwalu Gamingowego. - To powrót akcji fundacji DKMS do Raciborza po dwuletniej przerwie - mówi Dawid Machecki, koordynator akcji.

Śmierć osoby bliskiej w wypadku 

Wypadek doprowadził do śmierci bliskiej Ci osoby? Należy Ci się odszkodowanie, ale i znacznie więcej! Obojętnie, czy bliska Ci osoba zmarła w wypadku komunikacyjnym, wypadku przy pracy czy w jeszcze innych okolicznościach – zawsze oznacza to dla Ciebie ogromną stratę i cierpienie. Takie zdarzenie może mieć też konsekwencje ekonomiczne...

Materiał zewnętrzny

W Twojej firmie wybuchł pożar? Odszkodowanie powinno pokryć wszystkie poniesione przez Ciebie szkody! 

Pożar w firmie często oznacza ogromne straty, których odrobienie może trwać nawet wiele lat. Zanim na miejsce przyjedzie straż pożarna, ogień jest w stanie strawić większość dokumentów, sprzętu i wyposażenia biura. Jeśli masz wykupione ubezpieczenie od zdarzeń losowych, takich jak pożar w firmie, ubezpieczyciel powinien wypłacić...

Materiał zewnętrzny

Lekarz popełnił błąd przy porodzie? Powinien ponieść konsekwencje swoich zaniedbań! 

Złe prowadzenie ciąży, niewykrycie poważnej wady płodu czy odmowa przeprowadzenia cesarskiego cięcia, gdy jest ono niezbędne – to tylko kilka z wielu przykładów błędów przy porodzie. Konsekwencje zaniedbań lekarzy bywają bardzo poważne i mogą prowadzić nawet do trwałej niepełnosprawności lub śmierci. 

Materiał zewnętrzny

Metamorfoza ulicy Klimka w Żorach. Rozpoczęły się prace, są zmiany w ruchu 

Prace prowadzone na ulicy Klimka wymuszają reorganizację ruchu, wyłączono z użytkowania odcinek od ul. Męczenników Oświęcimskich do ul. Garncarskiej. Przebudowa zakończy się na początku przyszłego roku. Spore wrażenie z pewnością będą robić zmiany ogrodzenia zespołu pocmentarnego, gdzie planowane jest odtworzenie średniowiecznego...

Co łączy gruczoły bobra, krąg walenia i miecz z epoki brązu? 

Wszystko to "eksponaty", które znalazły się, choć nie powinny, w walizkach turystów bądź przesyłkach, które zostały zatrzymane przez Krajową Administrację Skarbową. Celnicy przed wakacjami ostrzegają, by przez niewiedzę nie wpakować się w kłopoty. Sprawdź, jak nie zostać wakacyjnym przemytnikiem.

Zobacz więcej