Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

W Żorach rady dzielnicy wybrane bez głosowania. Dlaczego?

22.11.2021 09:00 | 0 komentarzy | ska

W dzielnicach Baranowice, Powstańców Śląskich, Rogoźna i Śródmieście nie odbyły się głosowania do Rad Dzielnic, a mimo to rady zostały wybrane. Powodem jest mniejsza liczba zgłoszonych kandydatów, niż miejsc w radzie. 

W Żorach rady dzielnicy wybrane bez głosowania. Dlaczego?
Tym razem w Baranowicach nie odbyły się wybory do rady dzielnicy, bo liczba zgłoszonych kandydatów była niższa niż liczba mandatów.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Żorach rady dzielnicy wybrane bez głosowania. Dlaczego?

- Ponieważ liczba zgłoszonych kandydatów na członków Rady Dzielnicy Baranowice, Dzielnicy Powstańców Śląskich, Dzielnicy Rogoźna i Dzielnicy Śródmieście jest mniejsza od liczby mandatów pozostających do obsadzenia, ale jednocześnie wynosi nie mniej niż połowę statutowego składu rady, to wybory w tych dzielnicach nie będą przeprowadzane - informują urzędnicy. 

Baranowice

Za wybranych na członków Rady Dzielnicy Baranowice na kadencję 2021-2026  uznaje się zgłoszonych kandydatów: Dziadek Jadwiga, Dziadek Piotr, Faryna - Sobota Anna, Lojza Henryk, Mentlik Krzysztof, Micka Jerzy, Miszczyk Mariusz, Piksa Stanisław, Pompka Jan, Pyrek Tomasz, Sosna Bartłomiej, Śledź Grażyna, Trzópek Krzysztof oraz Zielińska Stefania.

Os. Powstańców Śląskich

Natomiast na członków Rady Dzielnicy Powstańców Śląskich na kadencję 2021-2026  uznaje się zgłoszonych kandydatów: Bąk Halina, Bembenista Kazimierz, Gołębiowski Wojciech, Graff Henryk, Kopczyński Grzegorz, Kubiak Stanisław, Lipka Jan, Lis Henryk, Marek Andrzej, Ostałowski Marek, Penkala Bogumiła, Pitlok Grzegorz, Skórzak Zdzisław oraz Smoczek Andrzej.

Śródmieście

Na członków Rady Dzielnicy Śródmieście na kadencję 2021-2026 za wybranych uznani zostali: Bajerska-Wonsik Renata, Bielecka Aniela, Chudy Adam, Cimała Marian, Dubiel Małgorzata, Gembalczyk Adam, Hałacz Karol, Kajstura Urszula, Kałuża Tadeusz, Leśniak Joanna, Olejniczak Łucjan, Piekoszowski Grzegorz, Popek Arkadiusz, Tomecki Wacław i Wieczorek Ewelina.

Rogoźna

Za wybranych na członków Rady Dzielnicy Rogoźna na kadencję 2021-2026  uznaje się zgłoszonych kandydatów: Buchalik Dariusz, Cieślik Wojciech, Dusza Lidia, Grześkiewicz Adam, Majchrzak Zuzanna, Olszanowska Joanna, Rzeźniczak Andrzej, Saluk Katarzyna, Sikocińska Wanda, Tułodziecki Waldemar, Uchyła Karolina oraz Uherek – Karasek Dorota.