Czwartek, 28 października 2021

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Głosowanie budżetu obywatelskiego zakończone. Będą zadaszone hale do tenisa [WIZUALIZACJA]

08.10.2021 15:13 | 0 komentarzy | ska

W przyszłym roku w Żorach powstanie hala do gry w tenisa, a przestrzeń wokół budynków Szkoły Podstawowej nr 13 na os. Pawlikowskiego zostanie pięknie zagospodarowana – tak zdecydowali mieszkańcy, biorący udział w głosowaniu w ramach Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2022! W głosowaniu wzięło udział ponad 5 tysięcy żorzan!

Głosowanie budżetu obywatelskiego zakończone. Będą zadaszone hale do tenisa [WIZUALIZACJA]
Wizualizacja Żorskiej Strefy Tenisa – 3 krytych kortów tenisowych wraz z zapleczem, które powstaną przy ul. Folwareckiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Głosowanie budżetu obywatelskiego zakończone. Będą zadaszone hale do tenisa [WIZUALIZACJA]

Znamy wyniki Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Głosami mieszkańców do realizacji w 2022 roku zostały skierowane dwa projekty, których wartość to w sumie ponad 2 miliony złotych! Żorzanie oddali w sumie 5 240 głosów, z których ważne były 4 922. To najwyższa frekwencja w historii Żorskiego Budżetu Obywatelskiego! Warto podkreślić, że 2122 głosy oddano przez Internet, poprzez nowy, uproszczony system do głosowania.

Żorska Strefa Tenisa z 2112 głosami

Zdecydowanym zwycięzcą został projekt  pn. „Żorska Strefa Tenisa”, zgłoszony przez Andrzeja Mazura. Oddano na niego aż 2 112 ważnych głosów , czyli 42,9%.  Żorska Strefa Tenisa powstanie w centrum miasta obok miejskiej hali przy ul. Folwareckiej. Projekt  zakłada budowę kompleksu trzech krytych kortów tenisowych (3 hale pięcio-łukowe stalowe, z nowoczesną nawierzchnią dywanową typu TOP SLIDE, efektywnym systemem ogrzewania oraz  oświetleniem częściowo naturalnym przez zastosowanie membran światło-przepuszczalnych) wraz z przyległym budynkiem zaplecza szatniowego. Strefa Tenisa z 3 kortami w krytej hali wraz z systemem ogrzewania ale i otwieranymi bocznymi częściami hal na okres letni jest przewidziana jako całoroczny kompleks, w którym będzie można zapoznać się dyscyplina jaką jest tenis, uczyć się techniki uderzeń oraz doskonalić swoje umiejętności gry dla wszystkich niezależnie od wieku.

Nowy wymiar otoczenia szkoły

Głosami mieszkańców do realizacji skierowany został także projekt pn. „Przyjazne zagospodarowanie terenów wokół budynków Szkoły Podstawowej Nr 13 na Osiedlu Pawlikowskiego”, zgłoszony przez Agnieszkę Maroszek. Projekt ten otrzymał 773 ważne głosy, a polega na zagospodarowaniu terenów wokół budynków Szkoły Podstawowej nr 13 poprzez uporządkowanie terenu, nasadzenie roślin wieloletnich i zamontowanie ławek parkowych. Dzięki środkom z ŻBO 2022 uczniowie zyskają przyjazne otoczenie i miejsce do spędzania przerw oraz czasu poza lekcjami. Również rodzice uczniów znajdą tu miłe miejsce do odpoczynku w oczekiwaniu na swoje pociechy. Wzrośnie estetyka budynków szkoły, które niedawno zyskały już nową elewację. Zagospodarowany teren będzie miejscem relaksu dla mieszkańców Osiedla Pawlikowskiego.