środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Aż 67 zestawów sprzętu komputerowego trafi do uczniów i nauczycieli do pracy zdalnej

16.11.2020 21:53 | 0 komentarzy | AgaKa

Aż 67 zestawów sprzętu komputerowego, umożliwiającego zdalną naukę trafiło do uczniów i nauczycieli z Żor. Miasto pozyskało fundusze na ten cel w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Aż 67 zestawów sprzętu komputerowego trafi do uczniów i nauczycieli do pracy zdalnej
Aż 67 zestawów sprzętu komputerowego trafi do uczniów i nauczycieli do pracy zdalnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku z licznymi obostrzeniami, wprowadzonymi w walce z koronawirusem ogromna część naszego codziennego życia przeniosła się do Internetu. Dotyczy to m.in. edukacji, gdzie  tradycyjne lekcje w szkolnych ławkach zastąpiła nauka zdalna. By umożliwić i ułatwić zdalną edukację jak największej liczbie uczniów oraz nauczycieli, Urząd Miasta Żory pozyskał kolejny już grant w wysokości 114 999,72 zł w ramach projektu pn. „Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z obowiązującym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanego koronawirusem.

Pozyskane przez Miasto środki w całości zostały przeznaczone na zakup notebooków wraz z zestawami słuchawkowymi, które umożliwią realizacje podstawy programowej w domowych warunkach tym dzieciom, które do tej pory nie miały takich możliwości. Sprzęt na początku listopada trafił do uczniów i nauczycieli z 19 żorskich szkół. Osoby, które otrzymały notebooki zostały wytypowane przez dyrektorów poszczególnych szkół.

Projekt pn. „Zdalna Szkoła  + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2010, Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie  1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.