Niedziela, 29 marca 2020

imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

RSS

PILNE

Mieszkanka powiatu raciborskiego zakażona koronawirusem

24.03.2020 18:20 | 3 komentarze | żet

W województwie śląskim odnotowano kolejnych pięć przypadków zakażenia koronawirusem.

Mieszkanka powiatu raciborskiego zakażona koronawirusem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku z powiatu lublinieckiego. Mieszkaniec miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia.

W średnim stanie w raciborskim szpitalu hospitalizowana jest starsza kobieta z powiatu raciborskiego, która wróciła z Norwegii niecałe dwa tygodnie temu. Kobieta przebywała w kwarantannie, a gdy pojawiły się objawy zakażenia koronawirusem, zgłosiła się do lekarza chorób zakaźnych.

Również w raciborskim szpitalu przebywa kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego. Jak ustaliły służby sanitarne, mieszkanka miała kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy.

W średnim stanie zdrowia, również do raciborskiej lecznicy, trafił mężczyzna w sile wieku z powiatu gliwickiego. Miał kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy.

W swoim domu, w powiecie cieszyńskim, leczyć się będzie kobieta w sile wieku. Wystąpiły u niej lekkie objawy zakażenia - pobrane i przebadane próbki wykazały wynik dodatni. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, źródłem zakażenia był kontakt z osobą z otoczenia.

Łącznie w województwie śląskim odnotowano już 87 przypadków zakażenia koronawirusem. Hospitalizowanych jest 113 osób, kwarantanną objęto 9 832 osoby (zsumowane dane z sanepidu i policji), zaś pod nadzorem służb sanitarnych pozostaje 7990 osób.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, oprac. żet