Zdrowie
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szpital w Rybniku wygrał 400 tys. zł na zakup sprzętu kardiologicznego

Projekt Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku znalazł się na liście zwycięskich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

Szpital w Rybniku wygrał 400 tys. zł na zakup sprzętu kardiologicznego
Dobre Nowiny chodzą parami. Rano informowaliśmy o wznowieniu przyjęć do porodów, wieczorem mamy wieści o pieniądzach na sprzęt kardiologiczny.

Projekt szpitala w Rybniku przewiduje zakup systemu rejestracji parametrów elektrofizjologicznych wraz ze stymulatorem elektrofizjologicznym. - Realizacja przedsięwzięcia wpłynie na poprawę jakości i długości życia oraz dostępności do wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych w tym skrócenie oczekiwania na zabiegi kardiologiczne - czytamy w opisie projektu.

Korzyści z realizacji projektu skierowane są do osób najbardziej zagrożonych występowaniem migotania przedsionków serca w powiatach rybnickim, raciborskim, wodzisławski, a także w Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju i Żorach (źródło: https://www.slaskie.pl/content/wyniki-iv-edycji-marszalkowskiego-budzetu-obywatelskiego).

Dzięki zakupowi nowoczesnego sprzętu na Oddziale Kardiologicznym WSS nr 3 w Rybniku będą wykonywane zabiegi ablacji. To specjalna procedura medyczna mająca na celu wytworzenie w sercu drobnych blizn, które mają zatrzymać przewodzenie nieprawidłowych sygnałów elektrycznych w sercu. To właśnie te sygnały powodują nieregularne bicie serca (na podst. kardo-med.pl).


Zobacz również:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PeOwiec (155.133. * .231) 28.09.2022 20:00

A czy ktoś w wodzisławskim szpitalu napisał jakiś projekt na ten konkurs