Zdrowie
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Studiujesz pielęgniarstwo? Możesz dostać tysiąc złotych miesięcznie

Studenci kierunku pielęgniarstwa mogą składać wnioski o stypendium, jakie zafundują im włodarze powiatu wodzisławskie. W ten sposób chcą pozyskać brakującą kadrę do Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. Warunkiem pobierania pieniędzy jest deklaracja pracy w lecznicy.

Studiujesz pielęgniarstwo? Możesz dostać tysiąc złotych miesięcznie
W zeszłym roku po stypendium zgłosiło się pięć osób. Czy w tegorocznym naborze zainteresowanych będzie więcej?

Do 19 września trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium ogłoszony przez zarząd powiatu wodzisławskiego. Skierowany jest on do studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku pielęgniarstwo na rok akademicki 2022/2023. Zainteresowani mogą otrzymywać co miesiąc tysiąc złotych.

- Stypendium może zostać przyznane, jeżeli osoba ubiegająca się o nie spełnia kilka kryteriów - wyjaśnia Wojciech Raczkowski, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. Głównym warunkiem jest zobowiązanie do podjęcia zatrudnienia w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. po zakończeniu studiów pierwszego lub drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo jednak nie później niż w ciągu 3 miesięcy od zakończenia studiów, na okres nie krótszy niż 3 lata.

Stypendium przysługuje w czasie trwania studiów, czyli od 1 października 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. Zainteresowani, aby otrzymać pieniądze, muszą złożyć wniosek. Załączyć do niego powinni m.in.: zaświadczenie z uczelni o statusie studenta, oświadczenie, że nie powtarzają roku, na który złożyli wniosek o przyznanie stypendium oraz oświadczenie, że nie korzystają z urlopów określonych w regulaminie studiów, urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. - Wniosek sporządzony zgodnie z określonym wzorem wraz z załącznikami należy składać w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. lub przesłać pocztą do 19 września. Na kopercie należy zamieścić dopisek: "Wniosek o przyznanie stypendium. Nie otwierać." - przekazuje Wojciech Raczkowski. Dodatkowe informacje można uzyskać w wydziale zdrowia i polityki społecznej wodzisławskiego starostwa.

Tegoroczny nabór jest trzecią edycją stypendialną dla przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy zorganizowaną przez powiatowych włodarzy. Przypomnijmy, że w 2021 r. zgłosiło się 5 osób - 2 osoby są mieszkańcami powiatu wodzisławskiego, 3 są spoza naszego regionu. Wszyscy chętni otrzymali stypendia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].