Zdrowie
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ośrodek Zdrowia w Kornowacu przejdzie modernizację za prawie 240 tys. złotych

Zadania podjął się Urząd Gminy w Kornowacu po tym, jak do samorządu trafiła nagroda w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Ośrodek Zdrowia w Kornowacu przejdzie modernizację za prawie 240 tys. złotych
Umowa na modernizację została podpisana. Na zdjęciu Krzysztofa Lasyk z firmy Fach Bud oraz wójt Kornowaca Grzegorz Niestrój (fot. UG Kornowac)

Od 31 października trwał konkurs dla wszystkich gmin (wyłączając miasta na prawach powiatu) na najwyższy przyrost poziomu zaszczepienia mieszkańców pełnym cyklem szczepień przeciwko COVID-19 (liczony od 1 sierpnia). Rząd na ten cel przeznaczył 538.750.000 zł. Wśród zwycięskich gmin w powiecie raciborskim znalazł się m.in. Kornowac, bo gmina zajęła wówczas trzecie miejsce, otrzymując 250 tys. złotych. - To cenne wsparcie, które uzyskaliśmy dzięki sprawnej akcji szczepień przeprowadzonej na terenie naszej gminy - komentuje wójt Grzegorz Niestrój.

Zgodnie z regulaminem konkursu środki muszą być przeznaczone na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem COVID-19. W Kornowacu zadecydowano o wydatkowaniu nagrody na kompleksową modernizację ośrodka zdrowia. - Będziemy zmieniali ogrzewanie, okna, ocieplenie, poprawimy dach i orynnowanie. Tak, aby obiekt całkowicie zmodernizować - wyjaśnia wójt.

Inwestycję zrealizuje Fach Bud z Kietrza, firma, która za realizację zażyczyła sobie 239 731,87 zł. Termin realizacji to 3 miesiące. Jak zapowiada wójt Grzegorz Niestrój, wykonawca roboty ma rozpocząć w przyszłym tygodniu.

Kornowac w rządowym konkursie zajął trzecie miejsce. Na pierwszej pozycji, a co za tym idzie 1 mln złotych, trafił do Krzyżanowic. Na drugim miejscu uplasowały się natomiast Pietrowice Wielkie, otrzymując 500 tys. złotych. Czytaj więcej: Krzyżanowice, Pietrowice Wielkie i Kornowac zwycięskie w rządowym konkursie na szczepienia. Do gmin łącznie trafi 1,75 mln złotych.

Ludzie

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~MajaZych (83.10. * .245) 10.06.2022 11:43

Gratulacje. Gmina Krzanowice może wam tylko pozazdrościć. Szczepienia w Domu Kultury bo się lekarzom w Ośrodku Zd. nie opłacało.