Zdrowie
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląskie: kolejny dzień z najwyższą w pandemii dobową liczbą zakażeń

8511 przypadków zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w woj. śląskim – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Podobnie jak w całym kraju to kolejny dzień z najwyższą dobową liczbą zakażeń od początku pandemii.

Śląskie: kolejny dzień z najwyższą w pandemii dobową liczbą zakażeń
Ogromne wyniki dobowych zakażeń każą przypuszczać, że w kolejnych dniach będzie przybywać mieszkańców wymagających hospitalizacji – powiedziała Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego (na zdj., fot. arch. Nowiny.pl)
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Poprzedni "rekord pandemii" padł w środę – były to 8042 zakażenia, a więc blisko pół tysiąca mniej. Śląskie jest drugim regionem w Polsce pod względem liczby zakażeń – pierwsze jest od wielu dni woj. mazowieckie, gdzie w czwartek poinformowano o 9788 przypadkach.

Dodatkowe punkty wymazowe

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń i kolejki tworzące się przed punktami wymazowymi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zdecydował o zwiększeniu ich liczby. W czwartek do listy obejmującej dotąd 60 punktów dołączyły kolejne – w Rudzie Śląskiej, Zawierciu i Łaziskach Górnych. W najbliższych dniach zostaną też otwarte 2 duże punkty – w piątek w Katowicach przy siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a w poniedziałek obok hali Arena w Gliwicach. Będą je obsługiwać m.in. zawodowi żołnierze, ich koledzy z Wojsk Obrony Terytorialnej oraz strażacy Państwowej Straży Pożarnej. "Mamy nadzieję, że wkrótce uda się uruchomić kolejne duże punkty na północy i południu województwa, aby ułatwić również tamtejszym mieszkańcom dostęp do badań" – powiedziała w czwartek rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Piąta fala przybiera na sile

Minionej doby w województwie zmarły 34 osoby zakażone koronawirusem, w tym 14 wyłącznie z powodu COVID-19. Na kwarantannie przebywa ponad 168 tys. mieszkańców regionu. Na 22 852 przeprowadzone testy wynik dodatni dało 9993, czyli blisko 44 proc. W niektórych powiatach odsetek testów z dodatnim wynikiem sięga jednak nawet 60 proc. – tak było w powiecie wodzisławskim. W powiecie bieruńsko-lędzińskim było to 54 proc. pozytywnych wyników, a w mikołowskim oraz w Rybniku – 53 proc.

"To pokazuje, że piąta fala przybiera na sile. Na szczęście w hospitalizacjach nie widzimy takich przyrostów. Zajęte jest niecałe 52 proc. łóżek i 55 proc. łóżek respiratorowych. Ogromne wyniki dobowych zakażeń każą jednak przypuszczać, że w kolejnych dniach będzie przybywać mieszkańców wymagających hospitalizacji" – powiedziała Alina Kucharzewska. (PAP)

Czytaj także:

Koronawirus - wszystko o pandemii 3442 wiadomości, 5502 komentarze w dyskusji, 3121 zdjęć, 14 filmów

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wolnyczlowiek (94.175. * .249) 27.01.2022 15:17

jakie zakazenia ??? pozytywne testy to nie zakazenia.

MichalGR 27.01.2022 14:26

Pionto fala a jo piyrszi nie przeszoł.