Zdrowie
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pandemia przyspieszyła w powiecie raciborskim. Omikron wyparł deltę. "Tylu zakażeń jeszcze nie było w tej pandemii"

Omikron, który odpowiadał dotąd za 15% wszystkich zakażeń koronawirusem, teraz stanowi już 67%. W Sanepidzie prognozują, że osiągnie - 90%. To lawinowy wzrost, tak jak w całym kraju - powiedziała na sesji miejskiej dyrektor Karina Talabska.

Pandemia przyspieszyła w powiecie raciborskim. Omikron wyparł deltę. "Tylu zakażeń jeszcze nie było w tej pandemii"
Karina Talabska na hybrydowym posiedzeniu Rady Miasta Racibórz - 26 stycznia 2022 roku
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Dotąd notowano poniżej 100 zakażeń dziennie w powiecie raciborskim, ale od 25 stycznia jest ich już 200 na dobę. Zakażają się głównie dzieci w szkołach. 65% wszystkich ognisk to placówki oświatowe. Przy wzroście zachorowań dziecięcych, notuje się ich łagodny przebieg.

Tylko 24 stycznia Sanepid wyłączył 94 oddziały szkolne i przedszkolne.

1634 przypadki zakażenia to aktualna statystyka stacji z Raciborza przy kwarantannie dotyczącej 5897 osób (dane dla całego powiatu). 2885 osób jest na kwarantannie w samym Raciborzu.

- Jeszcze takich danych nie było od początku pandemii - przyznała dyrektor Sanepidu.

Szefowa stacji podała przy tym, że poziom hospitalizacji mieszkańców powiatu jest niski w tej fali epidemicznych - 29 przypadków.

361 mieszkańców powiatu zmarło od początku pandemii. 12 700 osób przeszło COVID-19.

Według danych Sanepidu odnawiają się instytucjonalne ogniska. 65% to szkoły, 16% dotyczy placówek służby zdrowia. Nastąpiła reaktywacja ognisk w DPS-ach - 5%.

Radny Dawid Łomnicki na koniec zapytał o liczbę zgonów w ciągu dwóch lat pandemii. Gdy ją ponownie usłyszał, pokręcił głową i stwierdził: to bardzo dużo.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
MichalGR 03.02.2022 07:52
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@RadliniankaAW
To proszę się dalej bać, szczepić i siedzieć ukrytym w domu :) ale nie wymagać od innych, żeby też to robili.. Jak ktoś chce swoje życie przesiedzieć w izolacji to proszę bardzo - wolny wybór. Hipokryzją jednak jest wymaganie, aby wszyscy to robili, bo ktoś żyje w strachu przez telewizję. Jeśli ktoś leży na cmentarzu to leży z własnej winy, a mi ani Pani nic do tego. I tak samo Pani nic do tego, co robię ja, a mi co robi Pani. Na tym polega wolność :) Zapewne ja nie zwrócę Pani uwagi, że chodzi Pani w maseczce, ale Pani mi już tak.. :)

RadliniankaAW 03.02.2022 01:17
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Michał, ciemnogrodu proszę szukać koło siebie - wielu z tych co nie wierzyli w epidemię leży już na cmentarzu. To zasługa takich niedowiarków jak pan i jak ci z tej telewizji.

MichalGR 29.01.2022 11:21
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@RadliniankaAW
Jednak co ciemnogród to ciemnogród. Ci którzy chcą funkcjonować to i tak funkcjonować będą i informacje z reżimowej telewizji im w tym nie przeszkodzą. Grunt, żeby chcieć żyć :)
Epidemia trwa dla tych, którzy w nią wierza :)

RadliniankaAW 29.01.2022 05:18
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jak się zamknie oczy to problem nie znika - wiedzą państwo o tym?
A jak się choremu chodzi do pracy i sklepów to u nas epidemia się będzie ciągnęła w nieskończoność.
Zachód zaszczepił 80% społeczeństwa i powoli wracają do normalności mimo zakażeń. U nas zaszczepionych 50% i zgonów za chwilę będzie znowu po 700 dziennie.

MichalGR 27.01.2022 08:11
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@Rrt (188.117. * .61)
kompletnie nic.. to tylko telewizyjne liczby :) normalni ludzie i tak będą funkcjonować
ja 3 tygodnie temu miałem gorączkę 39, ale normalnie chodzilem do pracy, sklepu i odbierałem dzieciaka z przedszkola byleby tylko nie iść na test, bo bym musiał koczować w domu 2 tygodnie :)

~Rrt (188.117. * .61) 27.01.2022 07:45
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ja też nie wiem po co to wszystko jest chyba ktoś tu na tym wirusie dobrze zarabia i tyle ... Dziś będzie 60 tys. Zakażeń i co to zmienia ?

MichalGR 27.01.2022 07:34
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@RadliniankaAW
A i tak jesteśmy mega wysoko. Po co ciągnąć ten cyrk...
Ktoś się boi to niech siedzi w domu, a reszta niech funkcjonuje normalnie :)

RadliniankaAW 27.01.2022 02:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Rt przecież jak komuś wyjdzie 2 razy dodatni wynik to nie wpisują w statystyki dwóch zakażonych tylko jednego. Liczba testów to jedno - a liczba zakażonych to zupełnie inna sprawa.
Na stronie gov dot. pandemii piszą dokładnie ile testów gdzie w danym dniu wykonano, a ile z nich jest zakażonych - przecież nie każdemu nawet wyjdzie test dodatni.
Polska i tak wykonuje niezwykle mało testów bo w Danii wykonano ponad 20 testów na jednego mieszkańca! a w Polsce tylko 0,7 testu na jednego.. jesteśmy na 98 miejscu świata pod względem wykonanych testów na 1 mln mieszkańców.

~Rrt (188.117. * .61) 26.01.2022 18:59
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Kłamstwo i obłuda , robią dwa razy więcej testów niż dawniej stąd te liczby , więc niema co panikować