Piątek, 3 grudnia 2021

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Dwa ogniska COVID-19 w raciborskim szpitalu. Zamknięto oddział wewnętrzny

24.11.2021 10:45 | 0 komentarzy | ma.w

Wicedyrektor medyczna Elżbieta Wielgos-Karpińska zdała we wtorek raport z bieżącej działalności lecznicy. W starostwie wysłuchali jej radni z komisji zdrowia. Usłyszeli m.in., że wojewoda chce zwiększyć liczbę łóżek covidowych, ale śląskie szpitale nie kwapią się do takich ruchów. - My tą załogą nie jesteśmy w stanie leczyć więcej pacjentów z koronawirusem - oznajmiła zastępczyni Ryszarda Rudnika.

Dwa ogniska COVID-19 w raciborskim szpitalu. Zamknięto oddział wewnętrzny
Elżbieta Wielgos-Karpińska na posiedzeniu komisji zdrowia Rady Powiatu Raciborskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wtorek 23 listopada na Gamowskiej leczono 220 pacjentów. 73 z nich było chorymi na COVID-19. Do dyspozycji zostało już tylko kilka łóżek covidowych. W ostatnich dniach - 3 i 4.

W lecznicy pojawiły się w ostatnim czasie dwa ogniska koronawirusa. Jak stwierdziła Wielgos-Karpińska - jedno już wyciszone, ale na oddziale wewnętrznym drugim, który dotąd był czystym oddziałem, zostało właśnie zakażonych 9 pacjentów.

- Jesteśmy w trakcie przenoszenia ich na oddział wewnętrzny pierwszy, żeby przygotować sale do odkażania i do ponownego przyjmowania nowych chorych - mówiła na listopadowym posiedzeniu pani wicedyrektor.

Karetki zwożą chorych na izbę przyjęć

- Nie przyjmujemy na bieżąco, ale izbę przyjęć mamy otwartą i tam są obsługiwani pacjenci zwożeni przez kartki. Niestety nie możemy ich przyjąć na oddział wewnętrzny. Przekierowujemy pacjentów kardiologicznych do Raciborskiego Centrum Medycznego - przekazała radnym Elżbieta Wielgos-Karpińska.

Wicedyrektor szpitala rejonowego w Raciborzu podała też aktualne (na 23 listopada) obłożenie oddziałów szpitalnych:

  • 93 - wew. I
  • 7- wew. II
  • 3 - OIT
  • 3 - ginekologii
  • 22 - zakaźny

Czystymi oddziałami (bez ognisk koronawirusa, przyjmujących tylko testowanych pacjentów) są: chirurgiczny, ginekologiczny, ortopedia, laryngologia i okulistyka.

"Austriacy" szczepią się w sobotę

E. Wielgos-Karpińska opowiedziała także o szczepieniach przeciw COVID-19, które wykonuje szpital rejonowy. W październiku zaszczepiono 980 osób, a w listopadzie - 1014. Trzecią dawkę szczepionki przyjęli pensjonariusze DPS-ów, gdzie łącznie trafiło 140 dawek. Najwięcej szczepień wykonuje się ostatnio w soboty. Dominują osoby zatrudnione w Austrii, gdzie szczepienia są obowiązkowe. Przyjmują pierwszą dawkę szczepionki.