Niedziela, 1 sierpnia 2021

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

RSS

Starosta Swoboda: 1 lipca ma ruszyć budowa SOR na Gamowskiej

11.06.2021 14:14 | 5 komentarzy | ma.w

Włodarz powiatu raciborskiego podał na antenie "90-tki", że z początkiem lipca wykonawca inwestycji w raciborskim szpitalu rejonowym - budowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - ma ją rozpocząć.

Starosta Swoboda: 1 lipca ma ruszyć budowa SOR na Gamowskiej
Starosta raciborski Grzegorz Swoboda cieszy się z wysokiej oceny jaką wystawił szpitalowi rejonowemu minister zdrowia goszczący w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grzegorz Swoboda mówił, że uspokoiły go słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który gościł 8 czerwca w Raciborzu. Szef resortu oznajmił, że ministerstwo nie ma planów przejęcia lecznicy od samorządu, a jej sytuacja finansowa jest dobra. - To daje nam pewną stabilizację w działaniu - ocenił G. Swoboda na falach Radia90. - Cieszę się, że minister docenił znaczenie naszego szpitala dla województwa w dobie pandemii i jakość pracy jego kadry. Otrzymaliśmy wysoką ocenę - podkreślił Swoboda.

Zakaźny do rozbudowy

Przypomniał, że od 2019 roku Powiat Raciborski stara się o realizację rozbudowy oddziału zakaźnego przy Gamowskiej. Aplikuje w tym celu o środki rządowe. - Dzięki takiej rozbudowie nie musielibyśmy blokować całego szpitala, tylko w większym oddziale obserwacyjno - zakaźnym gromadzilibyśmy pacjentów covidowych.

Grzegorz Swoboda powiedział też o planach budowy małych zbiorników retencyjnych służących obronie przed skutkami nawalnych deszczów. W poniedziałek 14 czerwca ma być gotowy całościowy raport strat, jakie poniesiono w powiecie wskutek majowych nawałnic.

Raciborszczyzna jest odcięta

Włodarz powiatu wypowiedział się również na temat wolnego tempa kontynuacji budowy Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna. - Raciborszczyzna jest troszeczkę odcięta od reszty Śląska wskutek problemów drogowych. Potrzebne jest także sensowne rozwiązanie dla kierunku jazdy Opole - Wiedeń, bo wiele osób jeździ nią do pracy w Austrii - stwierdził w rozmowie z Arkadiuszem Żabką z Radia90 (całość tutaj)

Na koniec swego wywiadu dla "90-tki" G. Swoboda m.in. zaprosił na największą w Polsce imprezę mażoretkową, która odbędzie się w sobotę 12 czerwca na Zamku Piastowskim. Przyjedzie na nią 837 mażoretek z całego kraju. Z powodu tak wielkiej liczby uczestniczek wydarzenie rozpocznie się wcześniej, niż zakładano. Startuje w sobotę o godz. 12.30.