Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Wielkie szczepienie górniczych rodzin. Dwanaście tysięcy chętnych

06.05.2021 12:53 | 1 komentarz | acz

Ponad 12,5 tys. pracowników PGG oraz ich rodzin zapisało się na szczepienia przeciwko COVID-19 organizowane w zakładzie pracy. Rejestracja trwała od wtorku 27 kwietnia do niedzieli 2 maja.

Wielkie szczepienie górniczych rodzin. Dwanaście tysięcy chętnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pracownicy PGG mogli zarejestrować się za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji na Portalu Pracownika, gdzie umieszczono też wszystkie szczegółowe informacje o szczepieniach. Podczas trwania zapisów, chęć zaszczepienie się wyraziło w sumie 12,5 tys. pracowników oraz ich rodzin – małżonków i pełnoletnich dzieci. - Cieszymy się z tak dużego zainteresowania akcją szczepień wśród naszych pracowników – poinformowała spółka.

We wtorek rano, zgłoszenie PGG dotyczące zamiaru przeprowadzenia szczepień zostało przesłane do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Spółka czeka teraz na szczegóły, w tym dostarczenie partii szczepionek. Pracownicy podczas rejestracji mieli możliwość swobodnego wyboru najdogodniejszej dla pracownika lokalizacji wśród 10 punktów na terenie PGG S.A. (Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska – dwa punkty, Bieruń, Lędziny, Rydułtowy, Radlin).

Po otrzymaniu informacji o dostarczeniu szczepionek, PGG prześle do wszystkich zarejestrowanych spersonalizowane informacje SMS o dacie i miejscu podania pierwszej dawki szczepionki potrwa. Drugie szczepienie wyznaczone zostanie zgodnie ze specyfiką medyczną użytego preparatu. Akcja zakończy się po zaszczepieniu wszystkich chętnych. W każdej z 10 lokalizacji szczepienia wykonywać będą zespoły medyczne, z możliwością obsłużenia po ok. pół tysiąca pracowników dziennie