środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Do 3 maja zgłoś siebie i rodzinę do szczepień pracowniczych w JSW. Znamy szczegóły akcji

02.05.2021 19:14 | 0 komentarzy | ska

Do 3 maja trwają zapisy chętnych pracowników JSW i ich rodzin do akcji szczepień w zakładach pracy. Zapisy przyjmowane są poprzez portal pracowniczy. Ozdrowieńcy także mogą przystąpić do akcji szczepień, jednak muszą odczekać. 

Do 3 maja zgłoś siebie i rodzinę do szczepień pracowniczych w JSW. Znamy szczegóły akcji
Pracownicy JSW mogą zgłosić do akcji szczepień siebie oraz swoich domowników. Fot. Agnieszka Materna/JSW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czas na zapisy do 3 maja

Uruchomiliśmy akcję „Szczepienia dla Załogi JSW”. Podjęliśmy decyzję o przystąpieniu naszej Spółki do programu szczepień. Pracownicy JSW S.A. i ich domownicy mogą zgłaszać się do 3 maja 2021 poprzez nasz Portal Pracownika. Szczepienie jest w pełni dobrowolne, tylko dla chętnych – informuje Barbara Piontek, prezes Zarządu JSW S.A.

– To dziś dla nas kluczowe zapewnić bezpieczeństwo pracy naszym górnikom, ich rodzinom i całej Załodze. Od tego m.in. zależy ciągłość i jakość pracy, a także stabilny rozwój Spółki w tych trudnych czasach pandemii – podkreśla prezes Piontek. 

Zgłoszenia pracowników i ich domowników

Zapisy na szczepienia przyjmowane są do 3 maja, dlatego wszyscy chętni muszą się spieszyć, aby przystąpić do akcji szczepień w zakładach JSW. Spółka powołała swój zespół ds. szczepień, który jest odpowiedzialny za koordynowanie tego przedsięwzięcia. 

4 maja pracodawca, czyli JSW S.A., wysyła zgłoszenie do udziału w Narodowym Programie Szczepień przez stronę Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Formularz umożliwiający JSW S.A. przystąpienie do programu i podanie liczby chętnych bez podawania danych osobowych pracowników będzie dostępny na rządowej stronie internetowej od 4 maja. 

Chęć szczepienia przeciwko COVID-19 mogą zgłaszać wszyscy pracownicy JSW S.A. Dobrowolnym szczepieniem mogą zostać objęci pracownicy oraz ich rodziny (członkowie rodziny pracownika zamieszkujący razem – w jednym gospodarstwie domowym)

Ozdrowieńcy muszą odczekać 3 miesiące

- Ozdrowieńcy także mogą przystąpić do szczepienia, jednak zgodnie z obowiązującymi w Polsce zasadami muszą oni odczekać 3 miesiące od ustania objawów choroby - informują w spółce. 

Data rozpoczęcia szczepień w zakładach pracy zależy od dostępności szczepionek. W maju i w czerwcu będą sukcesywnie dodawane kolejne przedsiębiorstwa do programu szczepień. O kolejności zadecyduje moment prawidłowego wypełnienia formularza przez pracodawcę oraz dostępność szczepionek.

Jak obecnie wygląda sytuacja epidemiczna w zakładach JSW? Od początku pandemii koronawirusa zainfekowanych zostało 5712 pracowników JSW S.A., wyzdrowiało 5599 osób, a na kwarantannie przebywa aktualnie 158 członków Załogi.